Apskatīsim jaunumus no tālās Dienvidamerikas un Centrālamerikas, dziesmas spāņu un portugāļu valodās, piecas grupas raidījumā pirmoreiz.

No Meksikas pirmoreiz "space/kraut/glamrock" kvintets "La Era de Acuario" ar debijas LP "La Era de Acuario" (2021). Kvalitatīvs žanra albums, kas aiznes mūs 40 gadu pagātnē kam piepalīdz grupas vizuālais tēls.

Otro reizi ar otro LP "Love Is the Answer" (2023) būs Kostarikas "psych/britpop" kvintets "Las Robertas". Pēc sešiem gadiem kopš apskatītā otrā LP "Waves of the New" (2017) grupa ir klāt ar 9 dziesmu albumu (45.min.), kura ietekmes meklējamas 80/90 gadu `britrokā`. Albums izdots ļoti daudzu raidījumā bijušu grupu (Living Hour/Blushing/Lucid Express/Tallies/Young Prisms) izdevniecībā "Kanine Reciords" (ASV/NY) un tagad atrodas apjomīgā Eiropas tūrē.

No Brazīlijas pirmoreiz "shoegaze" aprindās aktuāla jauna grupa - kvartets no Kuritibas "Terraplana" ar 2 EP "Olhar pra Tr​á​s" (2023). Grupa darbojas portugāļu valodā un labi parāda sevi ar jauno EP.

Turpina darboties jau pieredzējušais Blumenau "dreampop" kvartets "Adorável Clichê", kas pastāvīgi ir raidījumā ar jaunumiem, un pēc debijas LP (2018) izdevis piecus singlus. 2021.g. oktobrī apskatījām singlu "Mar Albertu" (2021), bet tagad būs ar jauno singlu "Gelo Fino" (2022)  portugāļu valodā.

Vēl no Brazīlijas pirmoreiz klasisks San Paulu "stoner/doom" kvintets "Weedevil" ar debijas LP "The Return" (2022) angļu valodā.

No Argentīnas trešo reizi Buenosairesas "dreampop" duets (kvartets) "Riel" ar karsto (28.aprīlis) trešo EP "Principio del Fin". Vienmēr melodisks "dreampops" spāņu valodā.

Pirmoreiz Buenosairesas "artpop/dreampop" kvartets "Sakatumba" ar otro EP "Puro Teatro" (2023) spāņu valodā. Grupas debijas EP iznāca 2019.g.Savdabīgs albums.

Noslēgumā Čīles solomāksliniece "Javi Urra" ar savu kvartetu un debijas EP "Soltar" (2021) "dreampop" žanrā.

Programmā:

"La Era de Acuario" - "Org​ó​n" (live)
"Las Robertas" - "Love Is the Answer"
"Las Robertas" - "F."
"Terraplana" - "Mem​ó​rias"
"Terraplana" - "Cais"
"Adorável Clichê" - "Gelo Fino"
"Weedevil" - "Underwater"
"Riel" - "Blanco y Negro"
"Riel" - "Desamor"
"Sakatumba" - "Trepan los Esclavos"
"Javi Urra" - "Tarde"