Raidījumā ar astoņām grupām apskatīsim jaunumus no Dienvidamerikas. Dziesmas spāņu, portugāļu un angļu valodās, vairākas jaunās grupas no Argentīnas, EU labi zināmā dueta "Lorelle Meets The Obsolete" jaunais LP, trīs dažādu žanru jaunās grupas no Brazīlijas.

Ievadā no Meksikas Mehiko spāņu valodas "psych/noisypunk/grunge" kvartets "Vondré" ar debijas LP "Animal" (2020) un vienu no pēdējiem singliem "No Me Impulses a Ser Así" (2023). Labs arī ir nesenais grupas "KEXP" studijas koncerts.

Otra grupa no Meksikas būs labi zināmais "psych" duets (koncertos kvartets) "Lorelle Meets The Obsolete" (Lorena Quintanilla / Alberto González), kurš debijas LP izdeva tālajā 2011.g. , vairākas UK/EU/ASV tūres pēdējos gados un kopumā izdoti seši LP, daudz EP/singlu. 16.jūnijā izdots jaunais LP "Datura" spāņu valodā labākajās grupas tradīcijās, pastiprinot ar UK tūri septembrī un ASV tūri oktobrī.

No Brazīlijas pirmoreiz trīs grupas. Pirms dažiem gadiem veidotais San Paulu klasiskā "shoegaze" angļu valodas kvartets "Echo Upstairs" izdevis pandēmijas aizkavēto debijas EP "Il Mondo" (2023).

Goianijas portugāļu valodas "dreampop/dreamrock" kvartets "Synx" būs ar debijas LP "Inventário das Palavras Ausentes" (2023), kurā iekļauti visi agrākie singli no 2021.g.

Un Brasiljas angļu valodas "doomgaze" kvintets "Isaurian" būs ar otro LP "Deep Sleep Metaphysics" (2022) Melodisks albums ar "gothicdoom" pieskaņu. Grupas debijas LP "Chains of Blue" izdots 2020.g.

No Argentīnas pirmoreiz vairāki EP no trīs spāņu valodas jauniešu grupām:
Guilmes "punk/garage/surf" kvartets "Kill Flora" ar debijas EP "Estrada Triunfal" (2022)
Buenosairesas `sieviešu "garagepop" kvartets "Piba" ar otro EP "Pánico y Distorsión" (2023).
Un La Platas "garagepop/powerpop" kvartets "Mora y los Metegoles" ar debijas LP "Dejen Normir" (2019)  un otro EP "Suerte" (2022).

Programmā:

"Vondré" - "27" (live)
"Vondré" - "No Me Impulses a Ser Así" (live)
"Lorelle Meets The Obsolete" - "Invisible"
"Lorelle Meets The Obsolete" - "Óvalo"
"Echo Upstairs" - "Beloved"
"Synx" - "Espelho"
"Isaurian" - "Árida"
"Kill Flora" - "Tráfico" (live)
"Piba" - "Intrascendente" (live)
"Mora y los Metegoles" - "A 100 en Bajada" (live)
"Mora y los Metegoles" - "Alimentarte" (live)