Astoņās grupas no Libānas, Grieķijas, Itālijas un Spānijas. Apskatīsim jaunumus no Dienvideiropas, trīs grupas pirmoreiz. Jaunie albumi no Beirutas "Sandmoon", Saloniku "ParanoiR" un debijas albumi no Seviljas "Martes Niebla" un Madrides "Menta".

No Libānas divas kvalitatīvas grupas, kuras tagad jau izdevušas pa trim albumiem - "Postcards" un "Sandmoon". Otro reizi raidījumā pieredzējušu mūziķu kvartets no Beirutas "Sandmoon" ar trešo LP "While We Watch the Horizon Sink", kas izdots 4.novembrī ar desmit melodiskām "indiepop" dziesmām. Albums veidots valstij ļoti sarežģītā sociālekonomiskā laikā (2020-2021.g.). Grupas līdere ir ģitāriste, dziesmu autore Sandra Arslanian. Grupa darbojas desmit gadus un koncertējusi vairākās lielās Rietumeiropas pilsētās. 2020.g.septembrī apskatījām grupas otro LP "Put a Gun/Commotion" (2020).

No Grieķijas trešo reizi ar otro LP "Fragmentation" būs Saloniku "modernrock/hardrock" kvintets "ParanoiR". Albums izdots 11.novembrī ar astoņām klasiskām žanra dziesmām un spēcīgo Inas Veronikas vokālu. Agrāk esam apskatījuši grupas debijas LP "Voices of Deciet" (2019) un otro EP "Radio Silence" (2017).

No Itālijas pirmoreiz divas grupas. Pandēmijas laikā veidotais Florences "postpunk/coldwave" kvartets "Morgana" ar debijas EP "Contemporaneita" (2022)  itāļu valodā, un ļoti pieredzējušais "gothicrock" duets (koncertos kvartets) "The Spiritual Bat". Grupas kontā no 2008.g. ir jau pieci albumi angļu valodā. Jaunais "Mission:Create"  izdots 28.februārī ar deviņām dziesmām klasiskā "gothic" žanra stilā. Grupa iepriekšējos gados piedalījusies daudzos lielajos žanra festivālos Eiropā.

No Spānijas būs četras grupas spāņu valodā.

Pandēmijas laikā veidotais jauniešu "dreampop" kvartets no Albacentes "Pálida Tez" būs ar debijas dubulsinglu "Las Cenizas de un Verano / Joven Cuervo" (2022).

Tāpat beidzot sagaidīts Seviljas "dreampop/dreamgaze" kvinteta "Martes Niebla" debijas LP "Insolación". Albums izdots 9.septembrī ar astoņām dziesmām angļu un spāņu valodās, tas veidots gana ilgā laika posmā, ko traucējusi pandēmija. Grupas dalībnieces (vokāliste Erika un basiste Ines) paralēli ir arī raidījumos bijušajās spāņu grupās "Blacanova" un "Terry vs.Tori", tāpēc grupa nekoncertē bieži.2 018.g.jūnijā apskatījām debijas EP "Martes Niebla" (`Miglaina otrdiena`)(2018).

Ļoti pārliecinoši apritē ienācis tikai pandēmijas laikā veidotais Madrides kvintets "Menta" (Piparmētra), kuru ar otro EP "Não Não" (2021) apskatījām nesen - š.g. 26.martā. Grupa aktīvi strādājusi pie dziesmām un 7.oktobrī izdots debijas LP "Un Momento Extraño" ar desmit ģitāriski blīvām "indierock" dziesmām spāņu valodā. Varētu teikt, ka viena no labākajām jaunajām spāņu grupām ar vokālisti.

Noslēgumā ar vienu no šogad izdotajiem jaunajiem singliem "Arder​á​s" būs "indierock/shoegaze" kvintets "Lúa Gramer", kura debijas LP "Destruir el pop" (2020) apskatījām 2020.g.maijā. Grupa darbojas spāņu valodā , izdevusi vēl divus EP 2016.un 2017.g. un ir DKFM apritē. Grupa plāno izdot vairāku singlu sēriju.

Programmā:

"Sandmoon" - "While We Watch the Horizon Sink"
"Sandmoon" - "Let's Start a War"
"ParanoiR" - "FAQ"
"Paranoir" - "Irrational"
"Morgana" - "Attaccati a Niente" (live)
"The Spiritual Bat" - "Close Your Eyes"
"Pálida Tez" - "Las Cenizas de un Verano"
"Martes Niebla" - "Reykjavík"
"Martes Niebla" - "Cicatriz"
"Menta" - "Lo que Me Falta"
"Menta" - "La última que te Hago"
"Lúa Gramer" - "Arder​á​s"