Raidījumā apskatīsim astoņas grupas no Japānas ar jauniem "jrock/drempop/shoegaze" žanra albumiem un singliem. Četras grupas pirmoreiz, četras bijušas jau iepriekš.

Kā ierasts apritē ienāk jaunas grupas ar debijas singliem un ep.

Tokijas "jrock" kvarteti "Yutori" un "1994" šogad izdevuši divus singlus ar video japāņu valodā un Tokijas "dreampop" kvartets "Re:verse" būs ar septembrī izdoto debijas EP "Re:verse" angļu un japāņu valodā.


Pirmoreiz gana jau pieredzējušais Sapporo (Hokkaido) "dreampop/shoegaze" kvartets "Plums プラムズ", kopš darbības sākuma 2013.g. izdevis piecus EP japāņu valodā .Apskatīsim pēdējos divus EP - "あいまい " (2019) un "Episode" (2021). Albumi ir spotify un youtube.

Trešo reizi ar septembrī izdoto debijas LP "Era" (grupai agrāk izdoti pieci EP) būs Kioto "jrock" trio "Hakubi"."Hakubi" bijis raidījumā 2018.g.jūlijā ar otro EP "黎明" (Dawn) un 2020.g.jūnijā ar ceturto EP "追憶" (Recall), darbojas japāņu valodā.

Pēc diviem EP, ko apskatījām 2017. un 2018.g., Šigas "shoegaze" kvartets "揺らぎ Yuragi" klāt ar jūnijā izdoto debijas LP "For You, Adroit it But Soft" angļu valodā. Grupa arī stabili ienākusi ārvalstu "shoegaze" žanra blogu un radio apritē.

Vēl būs divas ļoti pieredzējušas grupas ar jauniem EP - trešo reizi Tokijas "shoegaze" kvartets "死んだ僕の彼女My Dead Girlfriend" ar EP "Shaman's Daughter" (2020) japāņu valodā. Grupa dibināta 2005.g. , izdevusi trīs LP un trīs EP, bijis pārtraukums darbībā no 2017 - 2020.g.

Un Tokijas "jrock/powerpop" duets "Heavenstamp" ar februārī izdoto sesto EP "From the Basement". Grupa dibināta 2010.g. kā kvartets, un izdevusi trīs LP un sešus EP. Grupa raidījumā bijusi četras reizes, pēdējo 2017.g.jūlijā ar trešo LP "天国印鑑を聴きなさい".

Programmā:

"Yutori" - "午前零時" https://www.youtube.com/watch?v=DSgC0RDMl3k
"1994" - "深呼吸"
"Re:lapse" - "F"
"Plums プラムズ" - "白昼夢"
"Plumsプラムズ" - "すべて"
"Hakubi" - "栞"
"Hakubi" - ":II"
"揺らぎ Yuragi" - "While My Waves Wonder"
"揺らぎ Yuragi" - "Underneath It All"
"死んだ僕の彼女 My Dead Girlfriend" - "Rebirth and Karma"
"Heavenstamp" - "Sail to Heaven"