Raidījumā apskatīsim jaunumus no Lielbritānijas (astoņas grupas) un noslēgumā otrais LP no īru "Just Mustard".

Vairākas jaunās "punk/postgrunge" grupas izdevušas debijas albumus. Divi `sieviešu` trio būs ar debijas EP/LP - Bristoles "Grandma`s House" ar EP "Grandma`s House" (2021)  un Londonas "Berries" ar LP "How We Function" (2022).  Grupas debijas EP "Lies" izdots 2019.g.

Vēl šai žanrā būs jaunais Bristoles kvartets "Wych Elm" ar otro EP "Rabbit Wench" (2021).  Setiņas īsas , intensīvas "punkrock" dziesmas.

Un otro reizi raidījumā, pēc desmit singlu izdošanas, Ņūkāslas "noisy/postpunk/grunge" kvintets "Pit Pony" izdevis debijas LP "World to Me" (2022). Albums izdots 1.jūlijā ar 12 dziesmām, 45.min.garš, ir tikai divas lēnākas kompozīcijas, ātrs, intensīvs fūzēts `postpunk`. 2021.g.novembrī apskatījām singlu "Hard Rainfall" (2020) (nav iekļauts LP).

Otro reizi arī pieredzējušais Petersboro/Līdsas "matchrock/emo" trio "FES" (Flat Earth Society), kura kodolu sastāda māsas/brāļa duets - vokāliste/ģitāriste Pollyanna Holland-Wing un basists Tom Holland-Wing, kas abi strādā par mūzikas pasniedzējiem. Pēc diviem EP (2019.g. novembrī apskatījām otro EP "Lunar" (2019)) trio izdevis debijas LP "With Regards From Home" (2022). Vienpadsmit tehniski sarežģītas kompozīcijas. Šogad maijā grupa bija albuma UK/EU tūrē ar 19 koncertiem.

Vēl otro reizi būs jaunā solomāksliniece , vokāliste/ģitāriste /dziesmu autore Jess Webberly aka "Graywave", kura darbojas "dreamgaze" žanrā un pamanāmi ienākusi apritē žanra radio un blogos. 24.jūnijā Izdots viņas otrais EP "Rebirth" (2022). Piecas klasiskas "dreamgaze" dziesmas.Viņas debijas EP "Planetary Shift" (2021) tika ierindots 2021.g. Raidījuma EP TOP30 9.vietā.

No Londonas pirmoreiz būs divas grupas - vokālistes/ģitāristes/tekstu/dziesmu autores Sophie Harris vadītais "experimental/postpunk" kvartets "Modern Woman" būs ar jauno singlu "Ford" (2022), kas seko 2021.g.septembrī izdotajam debijas EP "Dogs Fighting In My Dreams". Grupa iesilda tūrē pazīstamo īru "Just Mustard" , un vokālistes/ģitāristes/dziesmu autores Lauras Kovic vadītais "surfrock" kvartets "Fortitude Valley" būs ar debijas LP "Fortitude Valley" (2021). Laura līdz 2010.g. dzīvoja Austrālijā , Brisbenā, no kurienes aizgūts grupas nosaukums, kas ir izklaides un mūzikas rajons šai pilsētā.Tāpat Laura vēl darbojas UK grupās "Ski Saigon" (bija raidījumā 2021,g,maijā) un "Tigercats".

Noslēgumā apskatīsim gaidīto (pirms LP izdoti četri singli) otro LP no gana jau pazīstamā Īrijas, Dundalkas, "darkly postpunk/shoegaze" kvinteta "Just Mustard", kurš šo gadu pavada vairākās UK/EU tūrēs, un bija martā arī ASV ikgadējā `SXSW` festivālā. Albums "Heart Under" izdots 27.maijā ar desmit gana tumšā gaisotnē krāsotām `postpunk` dziesmām. Viens no vērā ņemamiem gada albumiem šai žanrā.

Programmā:

"Grandma`s House" - "Golden"
"Wych Elm" - "Bear Trap"
"Wych Elm" - "Rabbit"
"Berries" - "Grow"
"Berries" - "Spiral"
"Pit Pony" - "Profit"
"Pit Pony" - "Underwater"
"Modern Woman" - "Ford"
"FES" - "Sun Visor"
"FES" - "Bruises"
"Fortitude Valley" - "Baby I`m Afraid"
"Fortitude Valley" - "I Won`t Survive"
"Graywave" - "Red"
"Just Mustard" - "I Am You"
"Just Mustard" - "Sore"