Raidījumā apskatīsim astoņas grupas ar jauniem albumiem no Lielbritānijas, piecas pirmoreiz. Pirmajā pusstundā apskatīsim jaunās "dreampop" grupas ar debijas EP, bet otrajā būs divi kvalitatīvi "darkrock" albumi no pieredzējušā "Crippled Black Phoenix" un otrais LP no "A.A.Williams".

Jaunais Kolčesteras "dreampop" kvartets "She`s In Parties" (nosaukums pēc pazīstamās "Bauhaus" dziesmas) no 2021.g. pieteicis sevi, sevišķi aktīvi 2022.g. vasarā un rudenī, izdodot trīs singlus ar video un koncertējot. Skanēs jaunākais novembrī izdotais singls "Cherish".

Glāsgovas "dreampop" duets "Poster Paints" - Simon Liddell ("Frightened Rabbit" , "Olympic Swimmers") un skotu vokāliste/taustiņinstrumentāliste Carla J Easton būs ar debijas LP "Poster Paints" (2022). Labs žanra albums no pieredzējušiem mūziķiem.

Londonas "dreampop" māksliniece "Dutch Mustard" jeb Sarah-Jayne Riedel ar pavadošo trio vairākus gadus izdod singlus un pirms gada izdots viņas debijas EP "An Interpretation of Depersonalisation" (2022).

Tāpat debijas EP "A Life Worth Living" (2022) izdots Londonas bērnības draugu "dreampop" trio "Slaney Bay", kas sastāv no Caitlin Whitley (vokāls/ģitāra), William Nicola-Thompson (ģitāra) un Joel Martin (bass). Nosaukts upes Īrijā vārdā un veidots grūtajā pandēmijas laikā. Pagaidām mazzināma, bet žanra laba grupa.

Jauna "shoegaze" grupa no Ziemeļīrijas, Belfāstas kvintets "Virgins" pieteicis sevi ar debijas EP "Transmit A Little Heaven", izdots 2022.g. oktobrī ar piecām klasiskām žanra dziesmām 25 minūtes garš. Vēl viena jauna žanra grupa, bet šoreiz no Eiropas, kur nav gana daudz kvalitatīvu šī žanra grupu. Aktīvi koncertē UK un Īrijā, ir radio DKFM apritē.

Jaunu, trešo EP "Nothing Is Real" (2022) izdevis "postpunk/postgrunge" kvartets "Coach Party". 2021.g.maijā apskatījām grupas abus iepriekšējos EP. (2020/2021.g.).

Raidījuma otrajā pusstundā divi kvalitatīvi "darkrock" albumi. "A.A.Williams" 7.oktobrī izdevusi otro LP "As the Moon Rests", kas iznācis pazīstamajā izdevniecībā "Bella Union". Melodisks albums ar "ambient" elementiem "dark/gothicrock" žanrā sasaucas ar norvēģu "Sylvaine" un nedaudz "3rd and the Mortal". Profesionāla mūziķe ar pavadošo trio atbalstot albumu bija garā EU tūrē 2022.g. novembrī un decembrī, esot arī Stokholmā un Helsinkos. Agrāk apskatīti viņas debijas EP (2020) un LP (2020).

Noslēgumā ar divām dziesmām apskatīsim jauno LP no jau leģendārās "darkrock" grupas "Crippled Black Phoenix". Grupu 2004.g. dibināja multiinstrumentālists Justin Greaves, līderis kuŗš ir vienīgais, kas caur gadiem vienojis un veidojis kolektīvu ar aizvien jauniem dalībniekiem. Pēdējā lielā dalībnieku maiņa notikusi tieši pirms pēdējā LP "Banefyre" (2022), ko apskatīsim. Jau desmit gadus vokāliste ir Belinda Kordic. Kā parasti, blīvs ģitāru klājums ar melodisku vokālu. Vairāk par grupu.

Programmā:

"She`s In Parties" - "Cherish"
"Poster Paints" - "Number 1"
"Poster Paints" - "Falling Hard"
"Dutch Mustard" - "A Song For Dreamers"
"Slaney Bay" - "What If ?"
"Virgins" - "Yearn"
"Coach Party" - "Nothing Is Real"
"A.A.Williams" - "Evaporate"
"A.A.Williams" - "Murmurs"
"Crippled Black Phoenix" - "I'm OK, Just Not Alright"
"Crippled Black Phoenix" - "Everything is Beautiful But Us"