Raidījumā apskatīsim jaunumus no Rietumeiropas. Klausīsimies 7 grupas. Četras grupas pirmoreiz. Jauni albumi no pazīstamā "Brutus" un tagad Grācā bāzētā kvarteta "Petrol Girls".

No Vācijas pirmoreiz divas grupas. Leipcigas "postrock/postmetal" kvintets "Jumar" būs ar jauno singlu "Catalan Endeavor" (2022), kas seko grupas debijas EP "Pedestal" (2021). Jauna, mazzināma, bet kvalitatīva žanra grupa.

No Berlīnas gana pieredzējis "dark/drone/goth/postmetal" kvintets "(Dolch)" būs ar otro LP "Nacht" (2022)  Noslēpumaina grupa gan sastāva ziņā, gan mediju, jo grupai nav `facebook` un `instagram` lpp. Tomēr neskatoties uz to, šogad grupa bija albuma tūrē Vācijā, Beļģijā un Francijā. Žanra ziņā sasaucas ar raidījumā bijušo beļģu grupu "Wolvennest".

Agrāk Londonā bāzētais `feninistiskais` "punkrock/postgrunge" kvartets "Petrol Girls" dažus gadus bāzējas Austrijā, Grācā, un ar jaunu basisti ierakstījis savu trešo LP "Baby" (2022). Agrāk apskatīti abi agrākie grupas albumi "Talk to Violence" (2016) un "Cut & Stitch" (2019).

No Nīderlandes otro reizi melodiskais Amsterdamas "postgrunge/powerpop" kvartets "Tape Toy", kas pēc daudziem singliem un dubultsingliem (2018-2021), izdevis debijas LP "Honey , WTF" (2022). Gana kvalitatīvs žanra albums.

Un pirmoreiz arī ar debijas LP "Evidence of a Broken Mind" (2022) būs Utrehtas (NL) "emo/posthc/metalcore" kvintets "Two and the Half Girl".Grupā darbojas bundziniece Anne, kas šajā žanrā ir īpaši svarīgs dalībnieks.

No Beļģijas jauna , daudzsološa "dreampop/dreamgaze" grupa no Liežas "Eosine".Grupa veidota `covid` laikā un 2021.g.novembrī izdevusi debijas EP "Obsidian". Pirms dažām dienām izdots arī jauns singls.
Noslēgumā raidījuma galvenais albums no tagad jau ļoti zināmā visā Eiropā "posthardcore" trio "Brutus". Trio desmit gadu laikā izaudzis no lokālas līdz ilgi tūrēs pa visu Eiropu pavadošai grupai. Viņu trešais LP "Unison Life" iznācis 21.oktobrī ar desmit savā rokrakstā atpazīstamām dziesmām. Katrā no agrākiem albumiem (apskatīti visi raidījumā) ir vismaz divas ļoti spēcīgas `zelta fonda` dziesmas kā "Bird", "Child", "Sugar Dragon", "Distance". Jaunajā tās būtu "Victoria" un "What Have We Done", kuras pastiprinātas ar video. Protams, grupas zīmols ir vokāliste un bundziniece Stefanie Mannaerts.

Programmā:

"Jumar" - "Catalan Endeavor" (live)
"(Dolch)" - "Tonight"
"(Dolch)" - "Coda"
"Petrol Girls" - "Unsettle"
"Petrol Girls" - "Bones"
"Tape Toy" - "Tired"
"Tape Toy" - "Crushed"
"Two and the Half Girl" - "Fire"
"Eosine" - "Transfusion" (live)
"Brutus" - "Victoria"
"Brutus" - "What Have We Done"