"Psychodelic/doom" žanra zīmē apskatīsim jaunumus no Ziemeļeiropas. Būs sešas grupas - trīs pirmoreiz.

No Somijas otrās lielākās pilsētas Tamperes būs divas grupas, kuras saistītas ar vokālisti/basisti Sāru Samanen vai Šamane. "Šamane" - tā sauc viņas jauno projektu, kas pārtapis par duetu (no trio debijas LP) ar vīru Aleksi Kiiskilā ("Ģrave Pleasures") somu valodā. Grupas debijas LP "Kaukana Virtaa Eufrat" (2019)("Last Day of the North") bija vairāk ar "darkrock" ietekmi, bet otrais LP "Šamane" (2020) ir "darkly neofolk" žanrā. Interesanta lokāla grupa. Sāras pamatgrupa , kurā viņa darbojas no 2014.g. ir "prog/doom" kvintets "Sapata". Laba žanra lokālā grupa, kas debijas LP izdeva 2017.g., un būs ar otro LP "No Sun to Embrace" (2021).

No Dānijas otro reizi būs Kopenhāgenas "psych/doom" kvintets "Lucid Grave" , kurš covid laikā sagatavojis otro LP "Cosmic Mountain" (2022). Laba žanra vokāliste Malena Pedersen.

Tāpat covid koncertdarbības pārtraukumā ar pamatgrupu Oslo "doom" trio "Superlynx" savu debijas solo LP izdevusi grupas vokāliste/basiste Pia Isakson. Zem nika "Pia Isa" 25.martā izdotais debijas LP saucas "Distorted Chants" , tas ir 38. minūtes garš ar 10 "doom" žanra dziesmām. Projektā piedalījies arī "Superlynx" bundzinieks Ole un ASV ģitārists Gary Arce ("Yawning Man"/"Bid Scenic Nowhere"). Agrāk esam apskatījuši visus trīs izdotos "Superlynx" albumus.

No Zviedrijas divas grupas - otro reizi Stokholmas "psych/goth/bluesrock" kvintets "Spiral Skies" ar otro LP "Death Is But a Door" (2022). Grupas debijas LP "Blues For a Dying Planet" (2018) tika apskatīts 2019.g.aprīlī  2019.g. vasarā grupa koncertēja Jelgavā un Liepājā.

Un no Malmo otro reizi būs "indiepop/indiegaze" kvartets "Hater" ar trešo LP "Sincere" (2022). 6.jūnijā izdotais deviņu dziesmu albums ir labs grupas pagrieziens "shoegaze" virzienā.Visos albumos grupas vokāliste/ģitāriste/dziesmu/tekstu autore ir Caroline Landahl , 2017.g.aprīlī apskatījām grupas debijas LP "You Tried" (2017).

Programmā:

"Sapata" - "Season Shift Forward"
"Sapata" - "No Sun to Embrace"
"Šamane" - "Yö Hallitsee Taivasta"
"Šamane" - "Sisältä Toisensa"
"Lucid Grave" - "Curse of the Crow"
"Pia Isa" - "Statistics"
"Spiral Skies" - "Mirror of Illusion"
"Hater" - "Something"
"Hater" - "Brave Blood"