Raidījumā ar septiņām grupām apskatīsim jaunumus no Ziemeļeiropas valstīm, piecas grupas pirmoreiz.

No Somijas divas jaunas grupas ar debijas EP/LP. Helsinku "stoner/heavygaze" kvintets "Swarm", kas veidots 2021.g. būs ar debijas EP "Swarm" (2022)  un Tamperes "emo/prog/posthc" trio "Stoned Statues" būs ar debijas LP "Stoned Statues" (2022).  Abas grupas darbojas angļu valodā žanru klasiskos ietvaros.

No Zviedrijas trīs grupas. Pirmoreiz jau starptautisko festivālu pieredzi ieguvušais Stokholmas "powerpop/popgrunge" trio "Vero ar debijas LP "Unsooting Interior" (2022). Grupa piedalījusies SXSW 2021 un Eurosonic 2022 .

Otro reizi ar otro LP "Atlas" būs Stokholmas "prog/stoner/psychodelic" kvintets "Besvärjelsen". Grupa ir viena no kvalitatīvākajām žanra pārstāvēm ziemeļvalstīs, 2019.g.jūlijā tika apskatīts debijas LP "Vallmo" (2018). Otrais LP "Atlas" izdots 27.maijā ar desmit dziesmām Ņujorkas "smagās" mūzikas izdevniecībā "Magnetic Eyes Records".

Tāpat otro reizi Gēteborgas "dreampop/postpunk" kvartets "Beverly Kills" ar debijas LP "Kaleido", kas izdots 30.septembrī. Grupa kopš debijas EP "Elegance In a State of Crisis" (2020) (to apskatījām 2020.g.oktobrī) ir daudz vairāk pārvirzījusies uz "dreampop" pusi.

No Dānijas pirmoreiz lokālais Kopenhāgenas "darkly/neofolk/gothic" duets (Sophia Luna Portra un Emil Palme) "Bona Fide" ar 21.oktobrī izdoto otro LP "Lore". Deviņas lēnas, melanholiskas noskaņas ģitāriski akustiskas dziesmas.

No Norvēģijas pirmoreiz Bergenas "gothicmetal/doom" trio "Funeral Void" ar debijas LP "In the Epic Ov A Funeral Sunset" (2021). Grupas vokāliste Therese Tofting ir agrāk raidījumā bijušās Bergenas "gothmetal" grupas "Fairy" (apskatījām viņu otro LP "Vinterverv" (2015)) vokāliste/ģitāriste.Klasisks žanra albums.

Programmā:

"Swarn" - "We Should Know"
"Stoned Statues" - "Heavy Steps" (live)
"Vero" - "Beluga"
"Vero" - "BEG !" (live)
"Besvärjelsen" - "Acheron"
"Besvärjelsen" - "Paradise"
"Beverly Kills" - "New Berlin"
"Beverly Kills" - "Chaos In Colour"
"Bona Fide" - "Daughter"
"Funeral Void" - "Nightbird"