Ar septiņām grupām apskatīsim jaunumus no Ziemeļeiropas - Somijas, Zviedrijas, Islandes, Norvēģijas, piecas grupas pirmoreiz ar debijas albumiem, debijas LP no zviedru "darkrokeriem" "Blodet", un ceturtais LP no žanrā pazīstamās Oslo "psych/doom" grupas "Superlynx".

No Somijas ar debijas LP "Hollow World" (2023) būs klasisks Helsinku "psych/doom" kvartets "Orbitel" , sākot darbību ar vokālistu 2017.g. un izdodot debijas EP , no 2020.g. grupā ir vokāliste Caroline, ar kuru ir sagatavots debijas albums un plānoti pirmie koncerti ārpus Somijas - Igaunijā.

Sen nav bijušas grupas no Islandes. Pirmoreiz 2021.g. veidotais Reikjavīkas "folkpop/indiepop/chamber punk" jauniešu kvintets "Ólafur Kram" ar islandiešu valodas debijas LP "Ekki Treysta Fiskunum" (2022) Grupas sastāvs - Iðunn Gígja Kristjánsdóttir (taustiņi, vokāls), Guðný Margrét Eyjólfs (bass, vokāls), Birgitta Björg Guðmarsdóttir (trompete, vokāls), Eydís Egilsdóttir Kvaran (ģitāra, vokāls), Sævar Andri Sigurðarson (bungas) . Albums islandiešu mūzikas garā - brīvdomīgs un savdabīgs.

Galvenais akcents uz grupām no Zviedrijas:
Stokholmas "indiepop/powerpop" kvartets "Girl Scout" kļūst arvien atpazīstamāks pamatā pateicoties koncertdarbībai un portāliem UK/iesildījusi tūrē raidījumā bijušo UK "grungepop" kvartetu "Coach Party" , būs ar abiem izdotajiem EP - debijas EP "Real Life Human Garbage" (2023) un karsto 27.septembrī izdoto otro EP "Granny Music".

Otrs Stokholmas kvartets "Dull" būs "postpunk/punk" žanrā ar gana agresīvu debijas LP "Dive Deep Down" (2023). Muzikāli var just ietekmes no slavenā "Sonic Youth" un mazāk zināmā Helsinku "Murmansk". Grupa piedalījusies UK "The Great Escape" festivālā.

No Malmo būs interesantā nosaukuma "postpunk/mathpop/fuzzpop" kvintets "Mary Anne's Polar Rig" ar otro LP "Makes You Wonder" (2023). Viena no jaunās paaudzes pagrīdes grupām veidota 2018.g., kas palikusi populāra pēdējos gados, koncertējot arī ārpus Zviedrijas (Vācija/UK/Norvēģija/Dānija). Grupas līderi ir pāris Malin Hofvander (vokāls, ģitāra) un Haralds Ingvarsson (ģitāra , vokāls). 2020.g. ir mainījies grupas ritma sekcijas sastāvs.

Ceturtā grupa no Zviedrijas - otro reizi būs "darkrock" kvintets "Blodet" ar karsto 29.septembrī izdoto debijas LP "Death Mother". Kvalitatīvs žanra albums (apskatīts žurnālā "Kerrang") kas seko EP "Vision" (2021) , kuru apskatījām 2021.g.oktobrī. Pagājušajā gadā grupa zaudēja no slimības pāragri mirušo ģitāristu Rickie Paleski-Östlund. Oktobrī trīs kocertos iesildīs L.A. "This Will Destroy You".

Noslēgumā būs raidījumā iecienītais Oslo "psych/doom" kvartets (ilgus gadus trio) "Superlynx" ar ceturto LP "4 10". Albums izdots 29.septembrī ar desmit klasiskām žanra kompozīcijām, kur vokāliste/basiste ir harismātiskā Pia Isaksen. 2022.augustā apskatījām viņas debijas solo LP "Distorted Chants", kas bija gana līdzīgs "Superlynx" daiļradei. Agrāk apskatīti visi grupas agrākie albumi kopš 2016.g. Šogad grupa svin desmit gadu jubileju.

Programmā;

"Orbiter" - "Raven Bones"
"Ólafur Kram" - "Aumingja Þuríður"
"Girl Scout" - "DoYou Remember Sally Moore?"
"Girl Scout" - "Monster"
"Mary Anne's Polar Rig" - "Summer Girl"
"Mary Anne's Polar Rig" - "Wait"
"Dull" - "Treats"
"Dull" - "This Is Going South"
"Blodet" - "Death Mother"
"Superlynx" - "Under Its Spell"
"Superlynx" - "Heavier Than Me"