Raidījumā ar astoņām grupām apskatīsim dažādu "gothic" subžanru (deathrock/coldwave/neogoth/gothwave/darkwave) jaunumus no ASV. Vairākas jaunās grupas ar debijas EP/LP ("Phantom Sister" / "The Silk War" / "Crime of Passing" / "The Discussion" ), otrais LP no "Tears For the Dying", jau agrāk raidījumos bijušo grupu "Silence In the Snow" , "Faux Fear" , "Rosegarden Funeral Party" jaunie LP.

Ievadā jauns pazīstamās "sludge/stoner" grupas "Kylesa" līderes Lauras Pleasant projekts "The Discussions" no Losandželosas (CA). Pēc 15 gadu darbības "Kylesa" 2016.g. izjuka , un 2017.g. Laura izveidoja šo jauno trio, kurš drīz jau izdeva debijas EP (remāsterēts un pārizdots arī 2020.g.) un dubultsinglu 2020.g. Pēcpandēmijas laikā Laura atjaunoja grupu ar jaunu sastāvu, sola jaunu EP, maijā izdots ievadsingls ar video "In the Mirror".

Vēl no Losandželosas (CA) būs jauns "gothwave" kvintets "Phantom Sister" ar 1.maijā izdoto debijas EP "Phantom Sister".

No Ņujorkas interesants "postpunk/neogoth/newwave" kvintets "The Silk War" ar ekspresīvo vokālisti/tekstu autori Alexandra Blair un debijas LP "Come Evening" (2021). Grupa veidota 2017.g. un 2019.g. izdeva debijas singlu "Velvet", līdz 2023.g. maijam aktīvi koncertēja Ņujorkā , pēdējā gada laikā jaunumu par darbību nav.

Pirmoreiz Cincinati (OH) "coldwave/postpunk" kvintets "Crime of Passing" ar debijas LP "Crime of Passing" (2022). Ātras dziesmas ar blīvām ģitārām un Andie Luman vokālu.

Vēl pirmoreiz Atēnu (GA) "postpunk/goth" kvintets "Tears For the Dying" ar `queer` vokālisti/ģitāristi Adria Stembridge un otro LP "In the Shadow of the Midnight Sun" (2024).  Pieredzējusī grupa šogad svin desmit gadu darbības jubileju, un vēl izdevusi divus EP (2018./2020.g.) un debijas LP "Epitaph" (2021).

Otrajā daļā trīs grupas, kuras bijušas agrāk raidījumā: otro reizi ar debijas LP "The Trends of Youth" (2023) būs Rīdingas (PN) "goth/coldwave" trio (bez bundzinieka) "Faux Fear". Albums izdots tikai kasetē un nav pieejams `spotify`. 2022.g.15.oktobrī apskatījām trio debijas EP "Perfect Blue" (2022). Grupa veidota 2020.g. beigās ar vokālisti Audrey Ropeburn un ģitāristu Nicolas, kurš vienmēr redzams maskā.

Otro reizi raidījumā ar trešo LP "Ghost Eyes" (2023) būs Kalifornijas "neogoth" duets "Silence In the Snow". 2019.g.novembrī apskatījām viņu otro LP "Levitation Chamber" (2019). Jaunais albums ir dinamisks, melodisks ar ierasto `postgothic` ietekmi.

Noslēgumā trešo reizi ar trešo LP "From the Ashes" (2024) būs Dallasas (TX) "postgothic" trio (koncertos arī kvartets) "Rosegarden Funeral Party". Grupas līdere, dziesmu un tekstu autore ir vokāliste/ģitāriste Leah Lane. Jaunais LP ir vairāk ar virzību uz `gothic/pop` pusi, `mainstream` roks ar "gothic" skanējumu. Agrāk apskatīti abi LP - "Martyr" (2019) un "In the Wake of Fire" (2021).

Programmā:

"The Discussion" - "In the Mirror"
"Phantom Sister" - "Failure"
"The Silk War" - "Second Age" (live)
"Crime of Passing" - "Damrak"
"Tears For the Dying"- "We Are the Darkness"
"Tears For the Dying" - "Kaiju"
"Faux Fear" - "Going to War"
"Faux Fear" - "Endless Tries"
"Silence In the Snow" - "Ghost Eyes"
"Silence In the Snow" - "All Fall Away"
"Rosegarden Funeral Party" - "Almost Heaven"
"Rosegarden Funeral Party" - "From the Ashes"