Raidījumā ar deviņām grupām apskatīsim jaunumus no Austrumeiropas. Būs dziesmas čehu, horvātu, serbu, slovēņu valodās.

Pēc astoņiem gadiem kopš otrā LP "Karpatia" jauns EP "Metanoia" horvātu "neofolk" grupai "Loell Duinn". Labs notikums žanrā no maz koncertējošas un reti albumus izdodošas grupas, kuru līderi ir laulātais duets Olja un Alans. Jāatgādina, ka raidījuma džingls ir veidots no grupas 2014.g. LP "Karpatia" dziesmas "Mina". Jaunajā EP iekļauts arī 2016.g. singls "Zov (The Summoning)", kurš ir bijis jau raidījumā agrāk. EP aprakstā ir teikts, ka " tā ir transformācija, ko mēs piedzīvojam šajā ceļojamā, un šī metamorfoze ir garīgi-mistiska rakstura, kas notiek "AIZ" un "AR" prāta un PIRMS domas. Tā ir intelektuālā, emocionālā un morālā stāvokļa un visas cilvēka iekšējās dabas maiņa, tā ir metafiziska, jo tā atrodas ārpus fizikas robežām. Vārds, kas vislabāk raksturo šādu pārvērtību, ir sengrieķu termins "METANOIA" ". EP ir sešas dziesmas horvātu un angļu valodās. Grupai diemžēl šogad nesanāca koncertēt Leipcigas leģendārajā `WGT` festivālā.

No Polijas pirmoreiz būs trīs grupas. "Gothic/electrowave" duets no Silēzijas "Stridulum" ar debijas LP "Sooting Tales of Escapism" (2021), Gdaņskas "dreampop" trio "Free Games For May". kurš no 2018.g.-2021.g beigām izdevis trīs EP , un jauns "indie/folkpop" sekstets no Pomerānijas "Alone At Home" ar debijas EP "Alone At Home" (2022).

No Čehijas pirmoreiz jauns "postpunk/darkgaze" trio no Prāgas "Cold Venus Revisited" ar debijas EP "Eternal Dystopia" (2021) un otro reizi čehu valodas pieredzējušais "powerpop/poppunk" kvintets "Nereš" ar EP "Stahni Plyn" (2022). Grupa pirms tam izdevusi divus LP 2010. un 2020.g.

No Slovēnijas otru reizi viena no pazīstamākajām valsts`indie/alternative` grupām - "Koala Voice", kura izdevusi ceturto LP "Plata" (2021). Albums gan slovēņu , gan angļu valodā. Joprojām aktīvi koncertējoša grupa pa Slovēniju un Eiropas festivāliem. 2017.g. uzstājās Rīgas`Nabaklab`.

No Serbijas pirmoreiz serbu valodas "powerpop" kvartets no Belgradas "Sitzpinker" ar singlu "Da Li" (2020) no debijas EP "Podlo Poštovanje", grupa izdevusi arī divus singlus 2021.g., gatavo debijas LP.

Programmā:

"Stridulum" - "Ghost"
"Free Games For May" - "Drift"
"Alone At Home" - "I Belong to No One"
"Cold Venus Revisited" - "Storm"
"Nereš" - "Bez Tebe"
"Loell Duinn" - "Božjak"
"Loell Duinn" - "Splendour Night"
"Loell Duinn" - "Tajna"
"Koala Voice" - "Vertigo"
"Koala Voice" - "Misli"
"Sitzpinker " - "Da Li"