Klausoties 10 grupu dziesmas, apskatīsim jaunumus no tuvējās Austrumeiropas - deviņas grupas raidījumā skanēs pirmoreiz. Mūzika lietuviešu, poļu, čehu, slovāku, slovēņu un angļu valodās.

No Lietuvas 2019.g. dibinātais jauniešu "dreampop/postrock/shoegaze" kvartets "Mėlyna" ar debijas LP "Atgaiva" (2021) (`Atsvaidzinošs`). Gana saturīgs albums dzimtajā valodā no kaimiņzemes jauniešiem. Šogad grupa izdevusi vēl divus singlus.

No Polijas jauns Krakovas "dreampop" kvartets "Stella Star" ar debijas EP "Stella Star" (2022). Grupa darbojas angļu un poļu valodās, bijusi DKFM jaunumos.

No Lodzas "triphop" kvartets "Hethet", kurš darbojas poļu valodā, izdevis debijas EP 2019.g. un būs ar koncertdubultsinglu "Ust/Przemieszczenie" (2021).

Otro reizi gana pieredzējušais (dibināts 2004.g. ) Krakovas "poppunk" kvartets "CF98" ar septembrī izdoto jau sesto LP "This Is Fine" (2022). Klasisks žanra LP.

No Čehijas jauns (dibināts 2019.g.) Prāgas "indiepop" kvintets "Tamara" ar augustā izdoto debijas LP "Anderson" (2022). Klasisks žanra albums, kam savdabību dod čehu valoda.

Vēl no Čehijas divas Prāgas "pagrīdes" mazzināmas čehu valodas "postpunk/experimental" un "noiserock" grupas - "Magnesium" un "Patole". "Magnesium" izdevis trīs EP un debijas LP "Ve verzi dva nula" (2017). Jaunais EP "Activia" izdots 2021.g.augustā.

Trio "Patole" būs ar debijas EP "Z​í​tra už nebude nic" (2022). Grupa šogad koncertējusi arī Rietumeiropā.

No Slovākijas jauns "indiepop/dreampop" kvintets "Lēra" ar vienu no singliem "Maľby" (2021). Pēc debijas EP 2019.g. angļu valodā, grupa pārgājusi uz slovāku valodu, izdodot trīs singlus.

No Slovēnijas būs Ļubļanas "powerpop/postpunk" kvartets "Lelee", kura dalībnieki ir no vairākām Balkānu valstīm. Pēc vairākiem singliem izdots grupas debijas LP "Čuka bije pumpa" (2021).

Noslēgumā lokālais Ziemeļmaķedonijas "powerpop" kvartets "Stoned Hedge" no Skopjes (dibināts 2019.g.) ar debijas LP "Hello World" (2021) 

Programmā:

"Mėlyna" - "Šaknys Nebevaik​š​to"
"Mėlyna" - "Skaud​ž​ios Mintys"
"Stella Star" - "Stacja Kosmiczna"
"Hethet" - "Ust" (live)
"CF98" - "Double Sunrise"
"Tamara" - "Arizona II"
"Tamara" - "Led"
"Magnesium" - "N​ě​kde Velká Zahrada"
"Patole" - "Cesta"
"Lēra" - "Maľby"
"Lelee" - "Kratkog Daha"
"Lelee" - "Kopež"
"Stoned Hedge" - "Little Heads"