Raidījumā apskatīsim 10 grupu jaunumus no Dienvideiropas valstīm - Grieķijas, Itālijas, Spānijas un Portugāles. Vairākas jaunās grupas ar debijas EP , dziesmas spāņu un basku valodās, trešais LP no grieķu "stoner" kvarteta "Godsleep", jauni EP no spāņu "La Culpa" un basku "postroka" kvarteta "Arima", debijas LP no portugāļu "progrockeriem" "Needle".

No Grieķijas - jauns Tressaloniku "indiepop/dreampop" kvartets "Secret Postcards", kas izdevis divus dubultsinglus "Never Dreaming / Sweet Melody" (2022.g.decembris) un "Star September / My Ghost" (2023.g.marts)  un otro reizi kvalitatīvais Atēnu "crossover" (apvieno "stoner/hardrock/psychodelic" žanrus) kvartets "Godsleep" ar trešo LP "Lies to Survive" (2023). Albums izdots 7.aprīlī ar 11 dziesmām un ir 54.min.garš, grupa dibināta 2010.g., kopš otrā LP "Coming of Age" (2018) (apskatīts raidījumā) grupā ir ekspresīvā vokāliste Amie Makris.
No Itālijas pirmoreiz divas grupas - jauns Venēcijas "dreampop" duets (Irene Moretuzzo un Lorenzo Dall`Armellina/koncertos kvartets) "Glazyhaze" ar debijas LP "Just fade Away" (2023). Grupas mūziku varētu salīdzināt ar aprindās populāro ASV duetu "Sungaze", grupa ienākusi arī DKFM apritē, un
"doommetal/occult" kvintets "The Dead Flower Graves" ar otro EP "Spectrum" (2022). Vienots, klasisks žanra EP ar četrām dziesmām, debijas EP tika izdots 2020.g. Grupas īpatnība - dalībnieki nepublicē vārdus un vokālistes galva koncertos apsegta ar melnu tillu.

No Spānijas piecas grupas - pirmoreiz trīs jaunas grupas ar debijas EP spāņu valodā: Alicantes "powerpop" kvartets "Muro María" ar EP "Nuevo Para Nadie" (2023). Grupa 2022.g.izdevusi arī vairākus singlus un šogad februārī dubultsinglu.

Madrides pieredzējušu mūziķu "shoegazing/indierock" kvartets "Veracrvz" ar EP "Veracrvz" (2023). Gana labs debijas EP kam var pievērst uzmanību žanra cienītājiem.

Eksotiskās Maljorkas lokālais "postrock/powerpop" kvartets "Nita" ar EP "Santa Paciència" (2022). Grupas līdere ir Natalia Gomez.

Otro reizi ar otro EP "Cuado Amanece" (2023) būs Valencijas "postpunk/garagepunk" kvartets "La Culpa", kura debijas EP "La Culpa" (2022) apskatījām raidījumā pirms gada.

Trešo reizi Bilbao (Basku reģions) "postrock/shoegaze" kvartets "ARIMA" ar trešo EP "Beldurrez Beste Egitean" (2023)  basku valodā. Jau agrāk apskatītie abi grupas EP (2019./2021.g.) deva pārliecību par šīs mazzināmās basku grupas kvalitāti, ko tā turpina apliecināt savā jaunajā četru dziesmu EP.

No Portugāles otro reizi Guimaraes "progrock/gothmetal" (modernrock) kvintets "Needle" pēc vairāku gadu pūliņiem ticis pie debijas LP "Fall" (2023). 2019.g.jūnijā apskatījām grupas debijas EP "Converge" (2019). Klasisks žanra albums ar labu skaņu ko iesildīja vairāki agrākos gados izdoti singli ar video.

Programmā:

"Secret Postcards" - "My Ghost"
"Godsleep" - "Pots of Hell"
"Godsleep" - "Pavement" (full LP)
"Glazyhaze" - "Saltless"
"Glazyhaze" - "Censor Me"
"The Dead Flower Graves" - "Universus"
"Muro María" - "Lliegas Siempre Tarde" (live)
"Veracrvz" - "El Camino" (live)
"Nita" - "Nina Petita"
"La Culpa" - "Cuado Amanace" (full album)
"ARIMA" - "Itzalen Hutsunean"
"Needle" - "Castle"