Saulgrižu raidījumā ar astoņām grupām apskatīsim "pagan/fantasy/postfolk/folkrock" jaunumus no Eiropas, trīs grupas raidījumā pirmoreiz.

Ievadā divas grupas no Francijas ar debijas LP, kuras šogad piedalīsies žanra pazīstamajā, ikgadējā vasaras festivālā "Castlefest" Nīderlandē.

Tulūzas angļu un franču valodas trio "Wegferend" ar LP "En Eutremonde-Chapitre Second" (2023) un Lionas franču valodas sekstets "Trientale" ar LP "Nymphescence" (2022).

Turpinājumā pirmoreiz Brno (CZ) čehu valodas sekstets "Tempus" ar otro LP "Bludička" (2024).

Jauns, jau ceturtais LP "Pustkowia" (2022) poļu valodas `raganiskajai` solomāksliniecei "Ols" (Anna Maria Olchawa). 2020.g.jūnijā apskatījām viņas trešo LP "Widma" (2020).

Otro reizi raidījumā Tamperes (FI) somu valodas "dark/pagan/folk" trio ¨Šamane¨ ar trešo LP "Solstice" (2024).  "Šamane" ir vokālistes/basistes Sāras Samanen projekts, kas pārtapis par trio no dueta ar vīru Aleksi Kiiskilā ("Ģrave Pleasures"). Paralēli "Šamane" viņa darbojas "prog/doom" kvintetā "Sapata".

Otro reizi no Oslo (NO) klasisks "folkrock" sekstets "MÍO" ar debijas LP "Ingen tid å miste" (2023). Ļoti labs jauniešu sekstets, konkurents slavenajai norvēģu "Gåte", darbojas arī norvēģu valodā. 2020.g.oktobrī apskatījām grupas debijas EP.

Noslēguma daļā divas grupas "electro/folkrock" žanrā.

Otro reizi vācu kvartets "Tvinna" ar otro LP "Two-Wings of Ember" (2024). Grupas pamatu sastāda žanra grandu "Faun" dalībnieces Laura Fella un Fiona Rüggeberg (2000-2020), kā arī "Eluveitie" ģitārists Rafael Salzmann. Debijas LP "One In the Dark" (2021) tika apskatīts 2021.g. martā.

Trešo reizi Nīderlandes "electro/witchrock" sekstets "Shireen" ar jauno EP "Elytra" (2024). Grupa paplašinājusi koncertsastāvu, šogad piedalīsies "Castlefest". Savulaik apskatīts grupas debijas LP (2017).

Programmā:

"Wegferend" - "The Wayfarer" (live)
"Trientale" - "Aube Sylvestre" (live)
"Tempus" - "Stezka Snů"
"Ols" - "Krag"
"Šamane" - "Solstice"
"MÍO" - "Lyset"
"MÍO" - "Ingen å be"
"Tvinna" - "Louga"
"Shireen" - "Beacon"