Atbilstoši Ziemassvētku laikam, 2021.gada pēdējais raidījums veltīts "paganfolk/medieval/neoclassical" žanram no Eiropas ar sešu grupu 2020/2021.gadā izdotiem albumiem.

Pirmajā daļā trīs grupas būs raidījumā pirmo reizi. Divas jaunas grupas, kuras izdevušas debijas LP.

Vācu sieviešu trio "Brisinga", kuras akcents ir arfas spēle. Grupa dzied daudzās Eiropas valstu valodās, skanēs debijas albuma "Visa Nornir" (2018) līdersingls "Vapaa ja Villi" un šogad izdotais singls "Krabat" no nākamajā gadā gaidāmā otrā LP.

No Slovākijas jauns slovāku valodā dziedošs kvartets "Strigôň" ("Burvis") ar debijas LP "Posledny Strom" ("Pēdējais koks") (2020) un no Čehijas pieredzējušais kvintets "BraAgas", kas darbojas no 2007.gada. Izdevis labāko dziesmu izlasi "Bestiale" (2020), kurā iekļautas 22 dziesmas no sešiem izdotajiem LP(2007-2018.g.). Grupa izpilda eiropas tautu tradicionālās dziesmu apdares dažādās valodās.

No pieredzes bagātām un pazīstamām grupām būs vācu "Mila Mar", norvēģu "Gåte" un itāļu "Hexperos".

Vācu duets "Mila Mar" (koncertos kvartets), kura līdere ir Anke Hachfeld, savu atpazīstamību ieguva deviņdesmito gadu beigās, izdodot četrus albumus. 2015.gadā, pēc desmit gadu pārtraukuma, grupa ar jaunu sastāvu atjaunoja koncertdarbību un 2018.gadā izdeva EP "Haime" Piektais LP "Harar" izdots 2020.gada februārī. "Mila Mar" izceļas, dziedot izdomātā "fantasy" valodā.

Pēc darbības atjaunošanas 2017.gadā. norvēģu "folkroka" grandi "Gåte" aktīvi darbojas ierakstos un koncertos. Pēc 2018.gada ceturtā LP "Svevn", 3.decembrī izdots "karsts" piektais LP "Nord", kā parasti norvēģu valodā. Albumā iekļautas arī četras agrāk izdoto dziesmu akustiskās versijas. Vokāliste Gunnhild Sundli kopā ar brāli, vijolnieku Sveinungu Sundli grupu dibināja 1999.gadā.

Noslēgumā ieskats 8.oktobrī izdotajā ceturtajā itāļu "neoclassical" dueta "Hexperos" LP "I Will Carry On". Ir pagājis gana ilgs laiks kopš grupas 2014.gadā izdotā trešā LP "Lost In the Great Sea". Albums, kurā ir 9 dziesmas, gan vēl nav publicēts nevienā straumēšanas vietnē. Šobrīd ir pieejamas trīs dziesmas. Grupas līderi ir Alessandra Santovito un Francesco Forgione, un kā ierasts, ir vairāki viesmūziķi.

Programmā:

"Brisinga" - "Vapaa ja Villi"
"Brisinga" - "Krabat"
"Strigôň" - "Kolovrátok"
"Strigôň" - "Izra"
"BraAgas" - "Dere Gelyior"
"BraAgas" - "Ulianka"
"Mila Mar" - "Harar"
"Mila Mar" - "Hyaene"
"Gåte" - "Solfager og Ormekongen"
"Gåte" - "Rideboll og Gullborg"
"Hexperos" - "Midway Upon the Journey of Our Life"