Ar septiņām grupām apskatīsim "stoner/psychodelic/doom/doomgaze/postmetal" žanru jaunumus no ASV. Piecas grupas raidījumā pirmoreiz.

Jauns Ņūhampšīras "gothic/doomgaze" duets " Crone Visions" (Morgana un Eriks) būs ar debijas EP "Devour" (2021).

Milvoki (WI) "occult/progmetal" sekstets "Lost Tribes of the Moon" ar jauno vokālisti Julie covid laikā ierakstījuši 77 minūšu garo otro LP "Chapter II : Tales of Strife , Destiny and Despair" (2022). Debijas LP grupa izdeva 2018.g.

Pirmoreiz kvalitatīvs Pitsburgas (PN) "stoner/doom" kvartets "Horehound" ar jau trešo LP "Collapse" (2022). Pievienotā vērtība ir vokāliste , tekstu autore Shy Kennedy un melnbaltie dziesmu video. Agrākie albumi "Horehound" un "Holocene" izdoti 2016. un 2018.g.

No Oklendas (CA) būs 2014.g. dibinātais "doom/postmetal/postrock" kvintets "Daxma" (nosaukums saistīts ar Zoroastriešu apbedīšanas templi) ar otro LP "Unmarked Boxes" (2021). 57.min.garš albums ar garām postroka instrumentālām pasāžam.Debijas LP tika izdots 2017.g.

"Sludge/postmetal" trio no Maiami (FL) "Bleeth" būs ar otro EP "Harbinger" (2021). Gana `smags` pieredzējis dubultvokāla trio, kas debijas LP izdeva 2018.g.

Pirms četriem gadiem ar debijas EP labi sevi pieteica jaunais Klīvlendas (OH) "doomgaze/postmetal" kvintets "Frayle" ar harismātisko vokālisti Gwyn Strang. Drīz pēc tam tika izdots debijas LP "1692" (2020). Abi agrāk apskatīti.Tagad grupa sagatavojusi otro LP "Skin & Sorrow", kas tiks izdots 23.septembrī un izdevusi tituldziesmu "Skin & Sorrow"  kopā ar video kā singlu.

Noslēgumā otro reizi ļoti pieredzējušais un populārais Sietlas trio "Helms Alee", kas savā mūzikā apvieno vairākus žanrus, izdevis sesto LP "Keep This Be the Way" (2022).  Kopš 2013.g. grupa ir "Sargent House Records" paspārnē, kur mājvieta vairākām pazīstamām smagās mūzikas grupām. Pēdējos gados grupa bijusi ASV tūrēs kopā ar "Russian Circles" , "The Melvins" , "Cave In".

Programmā:

"Crone Visions" - "Wilt"
"Lost Tribes of the Moon" - "Unleash the Berserkers"
"Horehaunt" - "The Agent"
"Bleeth" - "Initiation"
"Daxma" - "Hiraeth"
"Frayle" - "Skin & Sorrow"
"Helms Alee" - "Mouth Thinker"
"Helms Alee" - "Guts For Brains"