Kādi infrastruktūras uzlabojumi būtu nepieciešami "Sidraba birzs" estrādē? Kā nodot koncerta māksliniecisko ideju un stāstu dalībniekiem un apmeklētajiem ar īpašām vajadzībām? Kā nonākt līdz lielo svētku koncertu režijas idejām? Kāpēc dziesmu un deju svētkos dejotāju kļūst vairāk nekā koristu? Kāda ir dziesmas, valsts himnas galvenā sūtība – funkcija dziesmu svētkos? Par šiem un vēl citiem jautājumiem klausieties dziesmu svētku pētniecības raidierakstā "Dziesmusvētku tīklos" speciāli "LSMnīcai".

Dziesmu un deju svētku organizatori oficiālajā mājaslapā svētkus definē šādi: "Dziesmu un deju svētki ir tautas izcilākais kultūras meistardarbs, kas izturējis laika pārbaudi. Tie ir kļuvuši par nacionālas un starptautiskas nozīmes notikumu, kas sauc kopā un saliedē latviešus visā pasaulē, vieno dažādas paaudzes un tautības." Šis apgalvojums par latviešu apvienošanu visā pasaulē vēl joprojām ir diskutabls un risināms, jo, lai svētkos varētu piedalīties visi, uz nākamajiem svētkiem ir jāizpilda atliktie mājasdarbi.

Trešajā "Dziesmusvētku tīklos" sērijā ar viedokli, novērojumiem un ierosinājumiem dalās teātra un koncertpasākumu režisors, koru lielkoncerta "Tīrums. Dziesmas ceļš" režisors Juris Jonelis, fonda un kora "Nāc līdzās" dibinātāja, deju kolektīva "Latve" vadītāja un psiholoģe Sarma Freiberga un scenogrāfs, dziesmu un deju svētku ilggadējs mākslinieks, jaunās dziesmu svētku estrādes "Sidraba birzs" koncepcijas autors Ivars Mailītis. Sarunu vada Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras koledžas docētājs Linards Kalniņš.

"Dziesmusvētku tīklos" otrā sezona tapusi speciāli sabiedrisko mediju portāla raidierakstam "LSMnīca". Raidījumu veido "Radio Naba" autori Linards Kalniņš, Ieva Jurga, Jānis Daugavietis, Uldis Gedra un Madars Štramdiers. Finansē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.