Pirmajā Dziesmu un deju svētku pētniecības raidījumā “Dziesmusvētku tīklos” viesos būs Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis un Latvijas Universitātes jauktā kora “Aura” diriģents, mūzikas pedagogs, kā arī šī gada Dziesmu svētku virsdiriģents Edgars Vītols

Raidījuma vadītājs retoriski jautā viesiem, vai tā ir no padomju laikiem pārņemta sistēma, kas atražo pasīvus kultūras pašdarbniekus, jo valsts (pašvaldība) par daudz iesaistās amatiermākslas atbalstīšanā.  Mārtiņš Staķis izbrīnīts atbild, ka ar šādu viedokli par amatiermākslu viņš pirmo reizi saskaras. Vairāk esot dzirdēta kritika, ka nepietiekami tiek atbalstīta amatiermākslas kustība un vajadzētu to darīt vēl vairāk.  Kā arī uz šo jautājumu var paskatīties dažādi. Proti, tās nav tikai izmaksas, tā var būt kā investīcija cilvēkā, cilvēka labsajūtā.  Edgars Vītols turpinot atgādina, ka "jāsaprot viena lieta. Ņemot vērā, ka Dziesmu svētku kustība ir iekļauta UNESCO nemateriālā mantojuma sarakstā, iestājas valsts atbildība to saglabāt. "

Par pašvaldības atbalstu un atbildību pār amatiermākslu, par pieredzi svētkos, par brīvprātības un entuziasma nozīmi amatiermākslā, par izglītības prasībām, lai vadītu amatierkori un vēl - pirmā raidījuma sarunā.

Raidījumu vada Jānis Daugavietis. 

Mūzika:

Rūdolfs Bērzinš, Hermanis Brauns - Rīga dimd (1947)
Gints Jurga - Pūt vējiņi (2004)