19. gadsimtā rīdzinieki bija iecienījuši Filozofu aleju Pārdaugavā, pa kuru reiz pastaigājušies Apgaismības laikmeta domātāji – Johans Georgs Hāmanis (1730–1788) un Johans Gotfrīds fon Herders (1744–1803). Dažkārt aleja dēvēta arī par Herdera vai Prātnieku taku. Leģendas vēsta, ka tā veidota pēc analoģijas ar Kēnigsbergas Filozofu dambi, pa kuru staigājot, Imanuels Kants (1724–1804) pārdomāja savas kritikas projektu. Mūsdienās alejas vairs nav, tās vietā slejas divi daudzstāvu nama torņi – Herders un Hāmanis. “Fono-Grāfa” komanda kopā ar Latvijas Universitātes filozofijas profesoru Raivi Bičevski devās uz Filozofu rezidenci Pārdaugavā, lai gremdētos pārdomās par Latvijas intelektuālās vēstures līkločiem un pārdomātu Apgaismības projektus.
Reiz Filozofu taka bija arī Cēsīs, Mazsalacā – Filozofu aleja, Jelgavā vēl mūsdienās eksistē Filozofu iela, kurai veltījām raidījumu vienā no pagājušajām sezonām, bet šovasar raidījuma veidotāji aplūkoja Filozofu ielu Jēkabpilī, tiecoties noskaidrot ielas nosaukuma izcelsmi. Raidījuma ietvaros atskaņosim Jēkabpils brauciena ierakstus un fragmentus no sarunas ar profesoru Bičevski.
Raidījumā izskanēs Radiomonadoloģijas 49. paragrāfs.
Raidījums “Fono-Grāfs” top ar VKKF atbalstu.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X