"Karš (polemos) ir visu lietu tēvs" ir izteikums, kas tiek pierakstīts sengrieķu filozofam Hērakleitam un var tikt skaidrots kā populārās idiomas "strīdos dzimst patiesība" senāka versija. 20. gs. lielajos ģeopolitiskajos notikumos filozofu polemikas un strīdi norisinājās ne tikai zinātniskos izdevumos un konferencēs, bet arī kaujas laukos.

Maija sākums ir laiks, kad tiek pieminēti 2. Pasaules karā kritušie un dažviet tiek svinēta arī uzvara. Virmo diskusijas par tā laika norišu atbilstošāko skaidrojumu. Šogad Rīgas ielās atkal būs redzama pretrunīgi vērtētā un daudzviet aizliegtā akcija "Nemirstīgo pulks". Raidījumā “Fono-Grāfs” piedāvāsim savu versiju, kurā "nemirstīgo pulku" veido filozofi, kuri piedalījušies 2. Pasaules kara militārajās operācijās. Saskaņā ar senu mītu, tieši filozofi ir tie, kas mācās mirt un gatavojas nāvei, tādējādi iemantojot dvēseles nemirstību. Tāpēc filozofiem būtu jāmaršē "nemirstīgo pulka" pirmajās rindās.

Aplūkosim ne tikai ievērojamus vācu, franču, anglo-amerikāņu u.c. nāciju domātājus, kuri karojuši uz zemes, gaisā un jūrā vistālākajos zemeslodes nostūros, bet meklēsim arī ar Latvijas teritoriju saistītus domātājus-frontiniekus.

Raidījumā būs dzirdams Leibnica darba “Monadoloģija” 25. paragrāfa radiolasījums.