Raidījums “Fono-Grāfs” jaunās sezonas ciklu sāk ar atskatu uz šīs vasaras lauka ekspedīciju Malnavā. Saskaņā ar dažādām liecībām, tai skaitā arī dokumentāliem kadriem no filmas Die Deutche Wochenschau,1941. gada jūlija nogalē Malnavā ierodas nacistiskās Vācijas vadonis Ādolfs Hitlers. Fīrera lidmašīna nolaižas netālajā militārajā lidlaukā, no tās viņš ar auto tiek vests uz Malnavas muižu, kur sveicinās ar sagaidītāju pūli. Malnavas muižā Hitlers redzams pie galda, kuram pārklāta karte, līdzās armiju grupas “Ziemeļi” komandierim ģenerālim fon Lēbam, ar ko acīmredzot tiek apspriesti uzbrukuma plāni Ļeņingradai.

Nereti vēstures gaitu var mainīt sākotnēji šķietami nenozīmīgi notikumi, kuru pēdas atklājas vienīgi rūpīgu pētnieku skatienam. Toreiz Vācijas Trešā reiha neapturamais uzvaru gājiens bija sasniedzis augstāko punktu, taču sagrāves sēklas jau bija iesētas. Kādu lomu Hitlera vizīte spēlēja pasaules vēsturē? Kādas leģenda tiek stāstītas par galdu Malnavas muižā? Ko svelmainajā 1941. jūlija dienā 3.reiha delegāti ēda pusdienās? Kas ir ticis noglabāts muižas parka bunkuros? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem meklēsim raidījumā un būs dzirdamas audio reprotāžas no vēsturisko notikumu vietām.

Tā kā pazemes bunkuros mums izdevās atrast slepenu recepti, tad drīzumā Fono-Grāfs to plašākai publikai atklās jaunā video raidījumā, kas tapis turpat netālu Ziemeļlatgales mežos pie Motrīnes ezera, pavisam tuvu Latvijas-Krievijas robežai.

Raidījumu pārraudzīs Morālais Kalnietis un tajā izskanēs Radiomonadoloģijas 80.paragrāfs.