Arhīvi vairs nav pieejami un bibliotēkas ir slēgtas uz nenoteiktu laiku. Ārkārtas stāvoklis pavisam negaidīti ir izmainījis arī raidījuma Fono-Grāfs plānus. Tāpēc šonedēļ raidījumā iecerētā stāsta par latviešiem Vitebskā vietā nodarbosimies ar meditācijām pašizolācijas un karantīnas apstākļos. 

Epidēmijas varētu šķist kaut kas pilnīgi neierasts vienīgi 21.gs. cilvēkiem, taču vēsturiskā perspektīvā mūsu situācija nav nekas ārkārtējs. Dažādu slimību uzliesmojumu laikos ir dzīvojuši, domājuši un arī miruši arī daudzi ievērojami filozofi, tāpēc raidījumā atkal veidosim Slavas zāli, kur šoreiz pieminēsim tos izcilos prātus, kurus dzīvības paņēmis mēris, holera, tīfs, gripa, AIDS u.c. Arī Latvijas īsajā intelektuālajā vēsturē epidēmijas ir atstājušas redzamas pēdas.

Epidēmijas laikā neizbēgami dominē medicīnas naratīvs, kurā slimība tiek pieredzēta kā skaitlis – cik ir inficētie, atlabušie, kritiskie, mirušie… Tāpēc līdzsvaram raidījumā pārlaposim dažādu filozofijas tekstu fragmentus, kas varētu sniegt mierinājumu, noderīgus padomus un palīdzēt izveidot veselīgu attieksmi pret jaunajiem pandēmijas apstākļiem, kuros cita starpā darbojas pilnīgi jauna sociālo attiecību kārtība. Kuras ir efektīvākās filozofiskās prakses cīņā ar visaptverošo un neredzamo slimības klātbūtni  – stoiķu bezkaislīgās attieksmes izveidošana, hēdonistiska baudas un prieka meklēšana, kristiešu paļāvība, ka šī slimība nav uz nāvi vai kāda cita? Karantīnas situācijā no jauna aktualizējas arī jautājums par brīvības un kontroles sarežģītajām attiecībām. 

Ēterā izzskanēs Radiomonadoloģijas 38. paragrāfs.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.