Pēdējā raidījumā pirms vasaras brīvdienā vēsturiskās fantāzijas raidījums “Fono-grāfs” kārtējo reizi pievērsīsies mazāk zināmiem un pētītiem vēstures notikumiem.  Šoreiz līdz mūsu pētnieciskajai grupai ir atnākuši seni teksti, kas ir atrasti kuršu kāpās. Šie dokumenti varētu atklāt jaunas perspektīvas mūsu dzimtenes un reģiona senajā un ne tika senajā vēsturē.

Raidījuma speciālisti noskaidroja, ka tie ir vēsturei vēl nezināmi kuršu gnostiķu manuskripti, kas apraksta īpašo kuršu teogoniju, kosmoloģiju un epistemoloģiju. Tiesa, nav skaidrs, vai ir palikuši kaut daži šīs senās un cienījamās sektas sekotāji. Klīst runas, ka viņi joprojām ir redzami siltākos kurzemes vakaros un piekopj atsevišķas gnostiķu tradīcijas - svēto dziesmu dziedāšanu un slepenus rituālus mežos. Tomēr kuršu gnostiķu pazzušana no vēstures annālēm ir, iespējams, saistīta arī ar viņu nežēlīgajām cīņam ar citu senu un cildenu cilti - prūšu gopņikiem.

Raidījums mēģinās rekonstruēt atrasatos gnostiķu tekstus un noskaidrot iemeslus, kāpēc vēstures miglājā ir izzudušas šīs kultūras.

Raidījumā tradicionāli izskanēs radiomonadoloģijas 74. paragrāfs.