Raidījums “Fono-Grāfs” uzsāk jauno sezonu ar reportāžu no bijušās Latvijas Komunistiskās partijas Centrālās Komitejas ēkas Kirova ielā (Pasaules tirdzniecības centrs “Rīga” Elizabetes ielā 2), kur 8. septembrī, sadarbojoties filozofiem, arhitektiem un mūziķiem, norisinājās “Marasms 1985”.

1985. gads ir bijis notikumiem un vēsturiskiem pavērsieniem bagāts laiks, kas tomēr nav pietiekami novērtēts atšķirībā no citiem šīs dekādes gadiem – 1984., 1986, 1988., 1989. 1985. gads PSRS (un arī Latvijas) historiogrāfijā nereti raksturots kā stagnācijas periods, kas saistās ar ekonomisku lejupslīdi, taupības pasākumiem, ieilgušo karu Afganistānā, bruņošanās sacensību un auksto karu, megaprojektiem kosmosa iekarošanā u.c. Tomēr gaisā jau virmoja Glasnostj un Perestroikas vēsmas un Černobiļas kodolreaktora katastrofas vēstneši. Dažkārt 1980. gadu pirmo pusi PSRS dēvē par gerontokrātijas periodu un svinīgo bēru piecgadi, jo PSKP CK ģenerālsekretāra vietu ieņem trīs veci vīri (Brežņevs, Andropovs, Čerņenko) ar nopietnām fiziskās un mentālās veselības problēmām. Marasms 1985 ir mēģinājums iegremdēties vēstures plūdumā, nokļūt laikmeta iekšpusē, lai sasniegtu ‘pagātnes tagadnes’ efektu.

Raidījuma veidotāji studijā apspriedīs LKP CK sēdē izskanējušās runas un pētīs to PSRS un Latvijas intelektuālās vēstures kontekstu.

Ēterā atgriežas arī Leibnica darba Monadoloģijas lasījums rubrikā Radiomonadoloģija.