Atzīmējot Vispasaules Kosmonautikas dienu, raidījumā “Fono-Grāfs” šonedēļ atgriezīsimies Latgales ārēs. Klīst leģendas, ka viens no padomju ievērojamākajiem bērnu grāmatu autoriem un iemīļotā personāža Nezinīša radītājs Nikolajs Nosovs (1908‒1976) nira (t.i. vasarās atpūtās un pavadīja laiku pie ūdeņiem) un mira Krāslavā. Noskaidrosim, kur rakstnieks smēlās iedvesmu par romānu varoņu kosmosa ceļojumiem un vai viņš izmantoja kādus reālus pagātnes prototipus savā iztēles lidojumā?
Visuma izpētes jautājumi nodarbināja Latgales domātājus jau ilgu laiku pirms Nosova viesošanās Krāslavā. Iespējams, nostāsti par ‘personālisma dvīņu paradoksu’ – Nikolaju Loski (1870‒1965) un Ļevu Lopatinu (1855‒1920), viņu dzīves gājumu un pēcnāves eksistenci ir saistīti ar Zinīša un Nezinīša piedzīvojumiem? Kur atrodas Saules pilsēta un kas patiesībā ir Mēness iemītnieki? Vai Nosovs gadījumā nav saņēmis kādus ziņojumus no nākotnes, kas viņam ļāvis tik precīzi aprakstīt un prognozēt banku krīzes un lēto lidsabiedrību panākumus?
Raidījumā skanēs arī sadaļa “Radiomonadoloģija” un šoreiz Fuajē komentēs Leibnica nemirstīgā darba 23.paragrāfu.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X