Sezonas pirmajā raidījumā mēs sagaidīsim un iepazīstināsim klausītājus ar Morālo Kalnieti, kurš ir nokāpis no Skotijas augstienēm, lai izglītotu, apgaismotu un dažkārt arī bargi nosodītu morālā apjukumā dzīvojošus tagadnes un pagātnes ļaudis. Skatījums no morāles augstienēm un Morālā Kalnieša dalība raidījumā piešķirs vēstures noslēpumu šketināšanai papildus dimensiju – pagātnes notikumu morālu analīzi un vērtējumu. Raidījums “Fono-grāfs” atgriežas ēterā  saspringtā laikā: tikko Latvijā viesojies katoļu baznīcas galva, pāvests Francisks un pavisam tuvu ir Latvijas Republikas 13. Saeimas vēlēšanas. Morālā Kalnieša caururbjošais skats vērsīsies uz abiem notikumiem.

Pāvesta vizīti Latvijā par spīti diplomātiskai noklusēšanai aizēnoja plašie pedofīlijas skandāli, kas skāruši katoļu baznīcu no tālās Pensilvānijas līdz pat mūsu Rēzeknei. Raidījumā pētīsim un Morālā kalnieša vērtējumam nodosim cilvēku ar īpašām vajadzībām seksuālas izmantošanas epizodes, kā ietvaros ir iespējams salīdzināt iespējamos katoļu priesteru noziegumus ar feminisma filozofes un Rutgers universitātes ētikas profesores Annas Stablfīldas (Stubblefield) lietu.

Vēlēšanu priekšvakarā raidījumā nedrīkst skanēt politiska aģitācija, tāpēc nesaudzīgam morālam izvērtējumam pakļausim nevis politiķus, bet politikas komentētājus. Vēl arī atgriezīsimies 1922.gada Latvijā, kad oktobra sākumā jaunās valsts pilsoņi gatavojas 1.Saeimas vēlēšanām. Raidījumā aplūkosim ievērojamākos domātājus, kas bija ņēmuši aktīvu dalību politikā un gaisotni, kas valdīja gandrīz pirms 100 gadiem.

Raidījumā turpina skanēt sadaļa “Radiomonadoloģija”, kas ir G.V. Leibnica darba Monadoloģija radiolasījums ar komentāriem.

Raidījumu vada trīs filozofi, vēsturiskās fantāzijas entuziasti – Andrejs Balodis, Andris Hiršs un Ainārs Kamoliņš. Turpmāk katru otro nedēļu jaunā laikā - piektdienās plkst. 19.00.