“Fono-Grāfs” pirmoreiz raidījuma vēsturē izskanēs tiešraidē pašā Vecgada vakarā. Tāpēc esam sarūpējuši īpašu programmu, kurā atskatīsimies uz, mūsuprāt, zīmīgākajiem aizgājušā gada notikumiem, kā arī mēģināsim ielūkoties nākotnē.

Pavisam nesen kosmosa izplatījumā ir devies Džeimsa Veba teleskops, kura uzdevums ir atklāt cilvēcei vēl neizdibinātos visuma noslēpumus. Raidījumā apspriedīsim, kādus pārsteidzošus atklājumus šī ierīce varētu sagādāt filozofijas entuziastiem un Latvijas kultūrainavas pētniekiem.

“Fono-Grāfa” Vecgada topā izcelsim pašas neveiksmīgākās šī gada domas un to autorus. Raidījumā esam iecerējuši atskatīties uz politiskajiem notikumiem un procesiem, ko izvērtēsim nevis no ārpolitikas vai diplomātijas, bet filozofijas un kultūrvēstures skatupunkta. Īpaši ieteikumi sagaidāmi tiem, kuri plāno Jauno gadu sagaidīt pie televizora ekrāniem, jo esam sagatavojuši prognozes par, mūsuprāt, interesantākajām gaidāmajām prezidentu, valsts vadītāju un diktatoru uzrunām. Tā kā Vecgada vakars ir runu, novēlējumu un tostu laiks, īpašas uzrunas tautai ir sagatavojuši “Fono-Grāfa” konceptuālie personāži – Morālais Kalnietis un inspektors Patafons.

Lai padarītu Jaungada sagaidīšanu amizantāku, esam ierīkojuši Dzelteno stūrīti, kur iztirzāsim pašas karstākās gada baumas Latvijas un pasaules filozofijā. Vecgada vakarā īpaši populāra ir prognožu veikšana, tāpēc raidījumā aplūkosim dažas nākotnes pareģošanas metodes un izvērtēsim to ticamību. Gadu mijā grūti iztikt arī bez pavisam mistiskām nodarbēm – zīlēšanas, šķīvīšu dancināšanas, sapņu tulkošanas, sarunām ar dzīvniekiem utt. Arī mēs esam paredzējuši organizēt spiritisma seansu, kur ceram uz mūsu raidījuma varoņu atsaucību un palīdzību, kas ļaus pārvarēt laika un telpas ierobežojumus un nonākt kontaktā ar filozofu gariem un, iespējams, arī ķermeņiem.

Raidījumā izskanēs īpašais Vecgada Radiomonadoloģijas 66.paragrāfs.