Ja tu, dārgais klausītāj, nekad neesi aizdomājies par to, cik darbs medijos var būt bīstams un adrenalīna pilns, iesakām noklausīties šo "Info-Dēmijas" epizodi un uz mirkli atgriezties kara notikumu epicentrā ar Ansi Īvānu. Viņš ir žurnālists kopš 2012 gada, kurš specializējas starptautiskās politikas, "karsto punktu" un nacionālās drošības jautājumos. Taču, protams, arī par dezinformācijas draudiem sabiedrībai šajā epizodē aizmirsuši neesam!

Šķiet, ka Latvijā nav daudz “karsto punktu” žurnālistu, tādēļ iesākumā mēģināsim saprast, kas tad īsti ir "karstais punkts" - vai tiešām jebkura karadarbības zona? Kādi ir galvenie faktori, kādēļ žurnālistam no Latvijas ir būtiski personīgi ziņot, piemēram, no karadarbības zonas Donbasā? Vai mēs galu zinām, kur tieši ir robežas, vai cik plašs patiesībā ir kļuvis šis dezinformācijas kaujas lauks?

Pieminēsim arī DELFI projektu Atmaskots.lv - vai un kāpēc šādi projekti nepieciešami Latvijas sabiedrībai? Kādas ir jaunākās dezinformatoru tenedences, kuras varam saskatīt pašlaik?

Podkāsts INFO-DĒMIJA - ekspertu un studentu pieredze dezinformācijas laikmetā un vērtīgi padomi medijpratības apgūšanai.

Klausāms pirmdienās plkst. 17:00 radio NABA un mūzikas straumēšanas vietnēs.

Raidījumu vada Elīna Krēmere un Laura Laķe.