Ģertrūdes ielas teātrī 24. un 25. aprīlī pirmizrādi piedzīvos horeogrāfes Rūtas Pūces laikmetīgās dejas izrāde "Iekšas". Pieredzējušu dejas mākslinieču veidotā izrāde sola piešķirt nozīmi subjektīvajam, godināt ķermeni, atraisīt balsi un iezīmēt neatkarīgo mākslinieku ikdienu – vairāku lietu darīšanu reizē, izdegšanu, cīņu par savu nozari, nemitīgu uzdrīkstēšanos un reizē pielāgošanos.

Raidījumā būs dzirdama saruna ar horeogrāfi Rūtu Pūci un secenogrāfi, horeogrāfi Līgu Ūbeli.

Radošā komanda uzsver, ka izrāde "Iekšas" meklē, kas ir raksturīgs laikmetīgajai dejai Latvijā. Horeogrāfe strādā ar četru dejotāju ķermeņiem kā arhīviem, kuros jau ir nogūlušās iespējamās atbildes. Arhīvi tiek atvērti, gan iekustinot ķermeņa iekšieni, gan vienojoties kolektīvajās atmiņās par piedzīvoto un kopīgi manifestējot nākotnes sapņus. Kā būvēt nozari un būt māksliniekam reizē?

Rūta Pūce ir laikmetīgās dejas māksliniece, kuru interesē ķermenis kā pasaules izpētes rīks un sievietes mākslinieces loma sabiedrībā. Par laikmetīgās dejas izrādi "Divotne" (sadarbībā ar Annu Novikovu-Tilčiku) Rūta saņēmusi Dejas balvu 2017–2018, bet šobrīd māksliniece studē horeogrāfiju Latvijas Kultūras akadēmijas maģistra programmā "Audiovizuālā un skatuves māksla". Izrādes "Iekšas" kustību materiāla līdzautores un dejotājas ir Agate Bankava, Agnese Bordjukova, Anna Novikova-Tilčika un Marija Saveiko. Telpu un kostīmus veido Līga Ūbele, izrādes gaismu mākslinieks ir Niks Cipruss, bet skaņas dizaina autore – Alise Pieče.