Rīgas cirkā līdz janvārim ir apskatāma gleznotājas Amanda Ziemele izstāde “Zivs ar kājām”. Šajā raidījumā ielūkojoties Rīgas cirka dzīvē būs dzirdama saruna ar mākslinieci Amandu Ziemeli.

Izstādē tiek abstrakti un konkrēti reflektēts par notikumu pirms 365 miljoniem gadu, kad Kurzemes teritorijā no ūdens iznāca senākā no zināmajām četrkāju radībām - 'Ventastega curonica'.

Māksliniece izceltais evolūcijas notikums - Ventastegas lēmums izkāpt krastā atstājis paliekošas pēdas un radījis neskaitāmas iespējas. Tomēr Ventastega tiek uzskatīta par evolūcijas strupceļu, jo neviena no mūsdienu sugām nav tās tieša pēctece. Izstādes kontekstā ‘strupceļš’ skatāms kā iespēja sastapties ar kādu parādību, ko grūti kategorizēt. Jautājums, kādēļ Ventastega nolēma pavadīt laiku ārpus ūdens, joprojām ir neskaidrs. To risinot, izstādē būs skatāmas lielformāta gleznas un objekti. 

Ekspozīcija ieguvusi balvu kā labākais 2018. gada absolventu diplomdarbs Drēzdenes Mākslas akadēmijā un izvirzīta Eiropas mākslas augstskolu absolventu balvai "Startpoint Prize 2018".