Ingas Melderes darbs “Braunijs no Bruņinieku ielas” ievada Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles starpgada programmu microRIBOCA. Programma veidota, lai veicinātu rīdziniekos vietas piederības sajūtu un atraisītu radošo potenciālu, ko sevī slēpj ikdienas dzīve pilsētas publiskajā ārtelpā. Tā piedāvās starpnozaru pieredzē balstītus publiskās mākslas projektus, urbānās pētniecības pastaigas un izglītojošas meistardarbnīcas, sniedzot rīdziniekiem sociālās iesaistes rīkus, kas noderīgi kopīgās pilsētvides revitalizācijai. “Braunijs no Bruņinieku” ir monumentāls gleznojums uz 19. gadsimta pirmās puses nama fasādes, ko māksliniece veltījusi gan pilsētas koka arhitektūras vēsturei un restaurācijai, gan dialogam ar ielu mākslā un grafiti kustībā iesaistītajiem. Šajā raidījumā klausies sarunu ar mākslinieci Ingu Melderi, arhitektūru, vēsturi un mākslu.

Gleznotāja Inga Meldere, kura ir arī diplomēta restauratore, izvēlējusies ēku Bruņinieku ielā 14, lai zem vairākām krāsojumu kārtām atsegtu garāmgājēju skatam alegorisku cīņas ainu. No ielas nosaukuma aizlienēti bruņinieki krīt par arhitektūras mantojumā iekodētu vēsturisko atmiņu, viņu pīšļus drīz nosedz vēl nesenas pagātnes sociālie uzslāņojumi. Savukārt skumjas no dzīvokļa 1a, iegooglējušas agrākā īrnieka Pelermana vārdu, uzzina par tādu telpu eksistenci, kurām dimensiju ir vairāk par četrām.  

Māksliniece Inga Meldere (dz. 1979. gadā, Kuldīgā) dzīvo un strādā Helsinkos. Studējusi Latvijas Universitātē un Latvijas Mākslas akadēmijā, zināšanas papildinot arī Jana van Eika Akadēmijā Māstrikā. Viņas mākslu raksturo detalizēts darbs ar ierosmes avotu materiāliem, prasme savīt vienotā veselumā personīgās pieredzes un kolektīvās atmiņas fragmentus, citātus no mākslas vēstures un ikdienībai aizlienētus tēlus. Starp nesenākajām izstādēm jāmin viņas personālizstādes “Vertex” SIC galerijā Helsinkos (2017.) un “Krāsojamās grāmatas” Laikmetīgās mākslas centrā kim? (2016.), kopā ar Ati Ieviņu veidotā izstāžu sērijas “Divdabis” epizode Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (2017.), kā arī  līdzdalība grupas izstādē “Turp un atkal atpakaļ – Laikmetīgā māksla no Baltijas jūras reģiona” Kiasma Laikmetīgās mākslas muzejā (2018.-2019.).