Šī gada 11. un 12. martā koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” pirmizrādi piedzīvos horeogrāfes Ramona Galkinas laikmetīgās dejas izrāde “Aizsācēji un iesācēji”. Izrādē piedalās divu Latvijas laikmetīgās dejas paaudžu dejotāji. Šo divu mākslinieku grupu satikšanās uz vienas skatuves simboliski aptver laikmetīgās dejas ainavu no tās aizsākuma līdz šodienai. Šajā raidījumā būs dzirdama saruna ar horeogrāfēm un dejotājām Ramonu Galkinu un Dita Andersone.

Raksturojot izrādi, varam iztēloties divas, ar necaurredzamu papīra sienu savstarpēji atdalītas telpas kur, neredzot vienai otru, vienlaikus darbosies divas dejotāju grupas. Vienā pusē – “aizsācēji”, otrā – “iesācēji”. Dejas izrādē darbosies “aizsācēji” – Olga Žitluhina, Ilze Zīriņa, Inga Raudinga, Vilnis Bīriņš – pazīstami dejas mākslinieki, kuri ar savu darbību 90. gados aizsākuši laikmetīgās dejas kustību Latvijā un turpina darboties dejā, un “iesācēji” – jaunie dejotāji Dita Andersone, Poļina Filippova, Lelde Kuzņecova, Lauris Limbergs, Anna Marija Puķe, Rūdis Vilsons – LKA bakalaura studiju programmas “Laikmetīgās dejas māksla” 2. kursa studenti. Izrādes mūzikas autore un izpildītāja Laima Jansone, iesaistīti tādi mākslinieki kā scenogrāfe un tērpu māksliniece Anna Heinrihsone.

Izrāde ir kā spēle, kurā nav jābūt uzvarētājiem vai zaudētājiem, kurā katram ir savs spēks un izaicinājums, spēle, kur visi iesaistītie savā daudzveidībā vai līdzībā ir viens otra turpinājums, atbalsts, papildinājums, ierobežojums, izaicinājums, atskaites punkts vai iedvesmas avots.