Melnais mākonis, 50 kg smaga mugursoma, purvs, smilšpapīra gulta, vate, tukšums un bedre ir tikai dažas no depresijai veltītām metaforām, kuras laikmetīgās dejas izrādes “Bedre” radošās komandas interpretācijā varēs skatīt pirmizrādēs 9. un 10. decembrī Rīgas mākslas telpā. Raidījuma otrajā daļā izrādes veidotājas - Linda Krūmiņa un Alise Madara Bokaldere.

Depresija ir viena no grūtāk nosakāmajām slimībām, jo balstīta virspusējos priekšstatos un aizspriedumos par tās izpausmēm, ietekmi un ārstēšanu. Joprojām satraucoši liela daļa sabiedrības nemeklē sistemātisku ārstēšanu, jo neatpazīst vai ignorē simptomus. Depresijas stāvokli tās dažādos posmos un sajūtās ir grūti formulēt vārdos.

Laikmetīgās dejas izrādē „BEDRE” radošā komanda ir vienojusies kopīgā depresijas procesu atšifrēšanā, izmantojot par impulsiem personīgas, tāpat arī citu pieredzes, speciālistu novērojumus un komentārus. Deja, video, skaņa un gaisma ir šīs izrādes valoda.

Raidījuma otrajā daļā bija iespēja dzirdēt interviju ar vēl vienas jaunas un svaigas laikmetīgās dejas izrādes "Rokzvaigzne" veidotājām.

KŪL: Kultūras ūnijas laiks" ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs un ilustrējošs radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Raidījumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Raidījumu vada: Anete Enikova.