Pagājušās nedēļas otrajā pusē ISSP Galerijā kā daļa no Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2024 tika atklāts izstāžu cikls «Mūsdienu fotogrāfijas vēstures». Pirmā cikla izstāde, kurā piedalās mākslinieces Kristīne Krauze–Slucka un Agate Tūna, būs skatāma līdz 27. jūnijam.

Divu izstāžu cikls «Mūsdienu fotogrāfijas vēstures» veidots kā radošs komentārs izdevumam «Latvijas fotogrāfijas vēsture attēlos», ko ISSP plāno izdot 2024. gada rudenī.

Izstādēs tiks izcelta ikvienas vēstures versijas subjektivitāte un dažādas mazāk zināmas vietējās fotogrāfijas šķautnes, piemēram, paranormālās prakses, aizmirsti sieviešu fotogrāfijas arhīvi, Rīgas kvīru vizuālā vēsture un fotogrāfijas saikne ar poētisko dokumentālo kino.

Pirmajā izstādē Krauze Slucka strādājusi ar 1980. un 1990. gadu mijā aktīvās, bet mūsdienās maz pazīstamās fotogrāfes Inas Stūres arhīvu. Savukārt Agate Tūna, personisku un māksliniecisku interešu vadīta, meklē paranormālās un iluzionisma fotogrāfijas pavedienus Latvijā, izaicinot ierastās fotogrāfijas medija robežas un attiecības ar realitāti.

Raidījumā saruna ar izstādes kuratori Liānu Iveti Žildi un mākslinieci Kristīni Krauzi–Slucku.