23. aprīlī par godu Starptautiskajai Dejas dienai visas dienas garumā norisināsies nu jau par tradīciju kļuvušās laikmetīgās dejas meistarklases, ko iespējams apmeklēt jebkuram interesentam. Raidījumā būs iespējams dzirdēt sarunu ar Dejas dienas radošās komandas pārstāvēm Annu Ulberti un Alisi Putniņu.

Horeogrāfu asociācija, uzrunājot 15 dejas profesionāļus vadīt meistarklases, vēlas veicināt laikmetīgās (un ne tikai)  dejas popularitāti Latvijā, kā arī dot iespēju jebkuram interesentam iespēju pamēģināt - kas ir deja? Visas meistarklases būs pieejamas bez maksas un bez iepriekšējas pieteikšanās.

Kā katru gadu, dejas diena apvienos visplašāko Latvijas laikmetīgās dejas horeogrāfu klāstu no pašiem pieredzējušākajiem profesionāļiem līdz tiem, kas pirms 2 gadiem beiguši studijas. Kopā meistarklases pasniegs 17 horeogrāfi un dejas pedagogi: Ramona Galkina, Vilnis Bīriņš, Agate Bankava, Elīna Gaitjukeviča, Ģirts Dubults, Nauris Miķelis Goba, Rolands Meržejevskis, Laura Gorodko un Sabīne Neilande, Marija Saveiko, Beāte Ieva Roze, Mārtiņš Sprūds, Arina Buboviča un Alina Matvejeva, Sintija Siliņa, Oskars Moore un Aigars Larionovs. Būs iespēja iepazīties gan ar dažādām dejas metodēm - Feldenkraisa metodi un Labana kustību analīzi -, kā arī iespēja iemācīties dažādas kustību kombinācijas no horeogrāfu radošās daiļrades. Būs iespēja apmeklēt arī Bodyart treniņu Sintijas Siliņas vadībā, kas ir funkcionālās treniņu sistēmas modulis ar mērķi ķermeni trenēt kā vienu veselumu, kā arī piedzīvot džeza dejas meistarklasi horeogrāfa Rolanda Meržejevska vadībā.

Dienas izskaņā, plkst. 16:00 visi ir aicināti apmeklēt Rīgas Baleta skolas Laikmetīgās dejas nodaļas koncertu “Pirmais”. Kā jau pats nosaukums liek noprast, Rīgas Baleta skolas pastāvēšanas vēsturē notiks pirmais laikmetīgās dejas programmas koncerts. Tajā varēsiet redzēt jauno dejas profesionāļu sniegumu īsformāta dejas numuros, kā arī Alise Putniņas laikmetīgās dejas izrādē “Viss ir savā vietā”, kas pirmizrādi piedzīvoja pagājušā gada augustā Tallinas ielas kvartālā. Pasākums notiks Rīgas Baleta skolā, Kalnciema ielā 12. Ieeja pasākumā par ziedojumiem.