Rīgas cirka vēsturiskajā ēkā būs iespēja piedzīvot poētisku ceļojumu laikā un telpā jeb izrādi-ekspedīciju ”carry on”. Šis ir starptautisks projekts, kas jau paviesojusies dažādās pasaules pilsētās un arvien tiek veidots no jauna, pielāgojot iestudējumu konkrētajai norises vietai. Izrādes Rīgas cirkā notiks 21. un 22. oktobrī. Raidījumā klausies sarunu ar kustību mākslinieku Krišjāni Santu un Rīgas cirka komunikācijas projektu vadītāju Zani Volkinšteini.

Iestudējums radīts kā poētisks ceļojums laikā un telpā cauri 135 gadus senajai cirka ēkai – nelielas skatītāju grupas dosies nepilnu stundu garā ekspedīcijā pa īpašu maršrutu, kas ļaus ielūkoties arī ikdienā publiski nepieejamajās aizskatuves telpās. Katrā no maršruta pieturas punktiem būs kāds izrādi veidojošs elements – cirka, kustības, audiovizuāli, scenogrāfiski un tekstuāli tēli, kas savienosies daudzšķautņainā telpas pieredzes stāstā.

Izrāde Rīgas cirkā tapusi, apvienībai “fieldworks”(Norvēģija/Beļģija/Japāna) sadarbojoties ar apvienību “IevaKrish & Tuvumi” (Latvija). Jau kopš 2015. gada “fieldworks” mākslinieki un darba autori Heine Advāls (Heine Avdal) un Jukiko Šinozaki (Yukiko Shinozaki) veido performances sabiedriskās vietās, kas atrodas pārtapšanas procesā. Labu laiku pirms pirmizrādes mākslinieki iecerētajā norises vietā uzsāk izpēti – iepazīstas ar telpas raksturu, tās arhitektūru, iemītniekiem, vēsturi un nostāstiem –, lai caur kustību, objektiem un skaņām veidotu savu interpretāciju par vietas garu.

Projekts “carry on” jau pabijis Skandināvijā, Itālijā, Ungārijā, Beļģijā, Vācijā, Japānā un tapšanas stadijā 2016. gadā arī Latvijā – Ruckas rezidencē. Līdzās izrādes veidotājiem un pastāvīgajiem projekta dalībniekiem katrā norises vietā izrādēs iesaistās arī vietējie mākslinieki – aktieri, dejotāji, gaismu un skaņu mākslinieki. Rīgas iestudējumā piedalīsies Heine Advāls, Jukiko Šinozaki, Geibels Eibens, Rolands Laitens, Krišjānis Sants, Ieva Gaurilčikaite-Sants, Agnese Bordjukova, Emīlija Berga, Mariano Gedvillo.