Rudenīga saruna ar mākslinieku Alvi Misjunu par jauno izstādi "Viedais dārzs", kurā skatītājs tiek ievests virtuālās realitātes dārzā ar pazīstamiem viensētas elementiem, kurā valda vieddārzeņu brīvā un nebrīvā griba. Runāsim par mākslinieka ētiskajām robežām virtuālās realitātes mākslas darbu radīšanā, mākslīgā intelekta un mākslas attiecībām, dārzeņu un mākslas darbu iekonservēšanu.

Izstāde “Viedais dārzs” atsaucas uz mūsdienu tendenci padarīt statiskus palīgrīkus domājošus un rīcībspējīgus. Ierasti neaktīvie objekti kļūst aktīvi – uztur savstarpēju sadarbību un arī konfliktus – mērķtiecīgi vai nejauši. Elementu lemtspēja tiek darbināta ar  mākslīgo intelektu, veidojot situācijas un sniedzot vienkāršas instrukcijas. Rīcības notiek pēc nejaušības principa, padarot vieddārzu neatkārtojamu. Darbu radīšanā izmantota fotogrammetrija (3D skenēšanas metode), 3D modelēšana un animēšana. Mūzikas autors – Raivis Misjuns.

Alvis Misjuns ikdienā interesējas un nodarbojas ar virtuālās realitātes satura izstrādi, 3D skenēšanu un kustību tveršanas (motion capture) tehnoloģiju. Pasniedz Jaņa Rozentāla mākslas skolā 3D modelēšanu un animāciju. Ir ieguvis maģistra grādu Vizuālajā komunikācijā Latvijas Mākslas akadēmijā un šobrīd studē virtuālo realitāti un viedās tehnoloģijas Vidzemes augstskolā. Vairāk informācijas par mākslinieka Alvja Misjuna darbiem atrodama autora mājas lapā: http://alvismisjuns.lv

Raidījumā otrajā daļā, sazināsimies ar Liepāju, kur nākamnedēļ norisināsies Jauno mediju mākslas nedēļa "iWeek", šogad tā fokusā medijpratība, papildināto un augmentēto realitāšu tehnoloģijas, 360 grādu video un skaņa, ilgtspējas tēmas, eksperimentālās filma. Festivālā piedalās Latvijas un starptautiskie mākslinieki un mākslas pedagogi: Žilvins Lils (Zilvinas Lilas), Aviks Parkūrs (Avikk Parkour), Jānis Garančs, Maija Demitere, Paula Vītola, Jans Georgs Glokners (Jan Georg Glöckner) un citi, sagaidāmas īpašas aktivitātes ģimenēm ar bērniem, sarunā ar šī notikuma organizatoriem uzzināsim par programmas uzsvariem un to, ko nepalaist garām.

"KŪL: Kultūras ūnijas laiks" ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs un ilustrējošs radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Raidījumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Raidījumu vada: Anete Enikova.