Jau šajā nedēļas nogalē Rīgu pielādēs laikmetīgās mākslas visdaudzveidīgākās izpausmes instalācijas, performances, koncertuzvedumi, deja, kustība, jaunais teātris - naktī no sestdienas uz svētdienu norisināsies Laikmetīgās mākslas forums "Baltā nakts". Jau otro gadu, šos mākslas svētkus Radio NABA dodas svinēt "ielās" jeb pārceļot savu studiju uz tramvaju, kas kursēs maršrutā Ausekļa iela - Mežparks, dodot iespēju, gan "Baltās nakts" baudītājiem atpūtināt kājas, bet turpināt nakts kustību, gan klātienē iepazīstinot ar Radio NABA instruktoriem, konduktoriem, zaķiem un īpašajiem viesiem -  Āfrikas ritmos ieturēto "Kanisaifa", misticiski trokšņaino "Dr.Klisicka Laboratoriju" un pavedinošo "The Bubble Gum ExpLOTION". Šajā raidījumā klausies sarunu ar vieniem no šīs nakts brauciena māksliniekiem "Dr.Klisicka Laboratoriju".

Sestdien, 8. septembrī, kad Rīgu caurstrāvos Laikmetīgās mākslas forums “Baltā nakts”, Radio NABA dosies savā psihodēliski naksnīgajā braucienā, kurā aicināts pievienoties ikviens Baltās nakts piedzīvojumu meklētājs, iekāpjot tramvajā, kas kursēs maršrutā Ausekļa iela - Mežaparks. No tramvajā speciāli izveidotās radio studijas kopā ar zaķiem, instruktoriem, konduktoriem, multeņu tēliem un sirreālām būtnēm tiks raidīta īpaša pārraide ētera viļņos Latvijas Radio 6 - LU Radio NABA kanālā, FM 95,8 un internetā naba.lv.

“Elektrošoks” ir psihodēlisks karnevāls tramvajā ar muzikālām performancēm, elektroniskiem  ritmiem, hipnotiskām gaismu un krāsu saspēlēm. Pasažieru skaits ir ierobežots, tāpēc priekšroka cilvēkiem, kuri būs tērpušies maskās un karnevāla tērpos. Ar muzikāli performatīviem priekšnesumiem uzstāsies Āfrikas ritmu meistars Nils Īle un apvienība “Kanisaifa”, savu eksperimentālo darbnīcu iedarbinās „Dr.Klisicka Laboratorija”, savukārt pusnaktī gaidāma seksuāli pielādēta mūzika “The Bubble Gum expLOTION” izpildījumā. Bet vakara programmu noslēgs ar elektriskiem mūzikas ritmiem DJ SairaM. Braucienus pavadīs pārsteidzošas personības un laikmetīgas izpausmes pie pults – „Radio NABA” ētera instruktori un konduktori. Tas viss, lai kopīgi dotos ceļojumos ārpus laika un telpas.

Programmu jau no 18.00 veidos - raidījuma “Partitūra” virskontrolētājs Tanheizers, raidījumu “Nabarīts”, “KŪL”, “Melnā kaste”, “Ej apskrieties!” veidotāji, kā arī Frankenšteins, zaķi, konduktori un sirreālie tēli.

Koncertprogramma (var būt nelielas nobīdes laikā):

20.00 Nils Īle un Kanisaifa

22.00 Dr.Klisicka Laboratorija

00.00 The Bubble Gum expLOTION

pēc 00.30 līdz pat 3.00  elektroniski elektrizēta mūzika ar DJ SAIRAM

dažādi pārsteigumii un šoka lādiņi.

Braukšanas saraksts: http://baltanakts.lv/2018/img/uploads/Grafiks_Naba.pdf

Šis audiovizuālais nakts mākslas notikums apvienos radio mākslu ar performatīvu mākslinieku uzstāšanos – dažādu mūzikas un mākslas stilu simbiozi. Āfrikas ritmi, dark wave, digitālo mediju māksla, analogās un digitālās skaņas, gaismu un attēlu saspēles vienā tramvajā. Programma tiks raidīta radio ēterā FM 95,8 viļņos, interneta video un audio tiešraidēs naba.lv un facebook.com live tiešraidē.

Interaktīvā programma – imagināri tēli, ētera personības ievelk nakts braucējus dažādās spēlēs, rotaļās un akcijās, pasažieri kļūst par daļu no mākslas piedzīvojuma, izbaudot mākslu visdažādākajos sensorajos līmeņos.

E-talons nebūs jāpīkstina. Tramvajs “Radio NABA” kursēs maršrutā Ausekļa iela - Mežparks no plkst. 18.00 līdz 3.00

Savukārt pašā Rīgas sirdī - Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā vēl viens Radio NABA veidots Baltās Nakts notikums VIDEOGRĀFIJA XIII: Space Textures XII. Tajā visas nakts garumā tiks piedāvāts intelektuāli daudzveidīgs, laikmetīgās audiovizuālās pasaules priekšnesums - manifests, kurā uzstāsies tādi mākslinieki kā Fluxion [GR], Andrew Pekler [DE], DONNACHA COSTELLO [IE], Geoff Barker [IE] - Visual, MVTE [LV/UK], bet ar DJ setu priecēs Uncle Rodion [LV].