Ceturtdien, 2. februārī, tiks atvērts feministiskais žurnāls “Samanta” Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā. 

"Mēs radījām alternatīvo žurnālu “Samanta”, lai runātu par sievietes ķermeni feministiskā perspektīvā un veidotu jaunas, pozitīvas uztveres iespējas un tēlus: modes lapas ar nestandarta modelēm, rakstus par mēnešreizēm, sportu un problēmzonām, par spalviņām, par tievēšanu, par vagīnām. Tas viss sieviešu rakstīts, rediģēts, fotografēts un izdots,” žurnāla izdošanas ieceri raksturo Ingrīda Pičukāne. 

Žurnālu nelielā tirāžā izdevusi māksliniece Ingrīda Pičukāne sadarbībā ar rakstu autorēm Rasu Jansoni, Agnesi Krivadi, Elizabeti Pičukāni, Zani Zajančkausku, Lindu Curihu un Janu Kukaini, ilustratorēm Zani Zlemešu un Aneti Meleci, fotogrāfēm Viktoriju Ekstu, Dianu Lelis, Mariju Luīzi Meļķi un Luīzi Loti Nežberti. Vienlaikus ar žurnāla “Samanta” atvēršanu noslēgsies mākslinieces Ingrīdas Pičukānes darbs pie sienas gleznojuma „Sarkanā upe” LLMC Ofisa galerijā.

"KŪL: Kultūras ūnijas laiks" ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs un ilustrējošs radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Raidījumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Raidījumu vada: Anete Enikova.