Šīs nedēļas beigās vienlaikus ar Rīgas svētkiem, sākas arī Starptautiskais laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivāls "Re Rīga", savukārt septembra sākumā Rīgas Cirks piesaka savu sezonu ar laikmetīgā cirka izrādēm un Rīgas Cirka 130 gadu vēsturei veltītu programmu. Šajā raidījumā būs dzirdamas sarunas ar Rīgas Cirks valdes locekli Ināru Kehri un "Re Rīga" producentu Mārtiņu Ķiberu.

No 12. līdz 23. augustam Rīgā norisināsies ikgadējais laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivāls “Re Rīga!”, piedāvājot tā apmeklētājiem plašu un daudzveidīgu kultūras notikumu programmu.

Jauni žonglēšanas paņēmieni, objektu transformēšana, satīra un akrobātika, klaunāde, vienas bungas un 234 žonglēšanas riņķi, māls un mīmika – šogad festivāla programmas izrādes sniegs iespēju pārliecināties par cirka un citu mākslas žanru: mūzikas, tēlniecības un dejas radītās sinerģijas māksliniecisko efektu.

Festivāla ieskaņas izrādes notiks Rīgas pilsētas svētkos. Uz profesionālu laikmetīgo cirku varēs noskaņoties jau 18. un 19. augustā Pilsētas svētkos, kur notiks vairākas izrādes: kompānijas HURyCAN(Spānija) laikmetīgās dejas izrāde Asuelto, klauna Murmuyo (Spānija) priekšnesums Fisura, kā arī Zviedrijas laikmetīgā cirka trupas Soon Company izrāde Gregarious. Šīs izrādes notiks ārtelpā, laukumā pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja.

Rīgas Cirka ēka šogad svin 130. gadu jubileju, tā joprojām gaida vērienīgu rekonstrukciju, tomēr jau šobrīd tajā jau ir paveikti fasādes nostiprināšanas darbi un jau no septembra jaunajā sezonā cirka ēkā norisināsies vairāki pasākumi un izrādes. Par Rīgas cirka nākotnes plāniem, tagadnes darbiem un vēsturi sarunājāmies ar Rīgas Cirks valdes locekli Ināru Kehri.