Izstāde „BĻĀ 1” ir informatīvs impulss laiktelpā, kurā māksla ir par un ap visapkārt esošo informāciju. Šoreiz raidījumā būs dzirdama saruna ar izstādes autoru, mākslinieku SOME 1.

Bieži, lietojot vārdu "BĻĀ 1", cilvēki to aizstāj ar citu vārdu ar pavisam citu nozīmi, aizgūtu no citas valodas. Vārds „bļāviens” nebūtu ieguvis tik lielu populāritāti bez šī fonētiski radnieciskā līdzinieka, ja šo vārdu jēga nebūtu tik dažāda. Vārds „bļāviens” mūsu valodā ir ieņēmis pārsteidzoši veiksmīgu pielietojumu – tas ir izsaukums gan pēc būtības, gan pēc fakta.

„Visi izstādē/akcijā „BĻĀ 1” apskatāmie darbi ir radīti šogad, kaut to idejiskā forma ir veidojusies pēdējo četru gadu laikā, kurā esmu pievērsies tādam paradoksam kā mākslas fakts. Ja informatīvajā telpā faktus ir pieņemts uzskatīt par patiesību, tad mākslā jēdziens patiesība ir subjektīvs. Pieļauju māksla ir vienīgais medijs, kurā fakts var būt fikcija, jo mākslas darba objektīvo īstenību veido mākslinieka iztēle. Savos darbos esmu ilustrējis īsu mirkli no laikmeta kurā mēs dzīvojam.”, par izstādi izsakās mākslinieks SOME 1.

"KŪL: Kultūras ūnijas laiks" ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs un ilustrējošs radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Raidījumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Raidījumu vada: Anete Enikova.