"Mēs būsim tik lieli, cik liela mūsu griba," ir teicis Rainis- Zentas Mauriņas draugs un paraugs literārajā darbā. Jau nākamnedēļ pirmizrādi piedzīvos Kristīnes Krūzes režijā tapusī izrāde "Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi", ar stāstu par darbu pie šīs izrādes un ceļu pie Zentas Mauriņas studijā viesojās idejas autore, aktrise Lauma Balode.

Izrādes ideja radās, lasot Zentas Mauriņas grāmatas. Jau sākot lasīt, bija sajūta, ka varētu par šo izcilo personību veidot filmu vai izrādi, ka man ar to gribas dalīties tālāk. Tas bija tik iedvesmojoši! Man, un es arī domāju- visiem no viņas ir daudz ko mācīties! Zenta Mauriņa bija latviete, sieviete, kas piedzima un dzīvoja 20.gadsimta sākumā, kas, kaut arī kopš 5 gadu vecuma bija ratiņkrēslā, tik un tā darīja to, ko savā dzīvē bija gribējusi. Zenta Mauriņa ar savu darbību jau savas dzīves laikā guva pasaules atzinību, taču Latvijā- padomju laikā- tika noliegta, aizliegta. Joprojām viņa ir viena no visvairāk tulkotajām un starptautisku atzinību guvušām latviešu autorēm, nodzīvojot garu, sarežģītu un mīlestības pilnu mūžu ārpus Latvijas pēc Otrā Pasaules kara.

Izrādes "Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi" radošo grupu veido Kristīne Krūze, Rasa Bugavičute- Pēce, Lauma Balode, Kaspars Dumburs, Anna Nele Āboliņa, Mārtiņš Meiers, Dace Sloka, Jana Čivžele, Jūlija Bondarenko, Maija Rolava - Zentas Mauriņas piemiņas istabas vadītāja Grobiņā. Izrādes norises vieta Rīgas Centrālā bibliotēka.

"KŪL: Kultūras ūnijas laiks" ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs un ilustrējošs radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Raidījumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Raidījumu vada: Anete Enikova.