12. aprīlī Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās pirmizrādi piedzīvos sajūtu teātra izrāde "GRĀMATA ZĪME". Skaņas, pieskārieni un smaržas ļaus skatītājam sajust un izdzīvot kādas ģimenes likteni 20. gadsimta 70. gados. Viesos izrādes režisore Liena Šmukste un izrādes radošās komandas pārstāvji.

Kādai ģimenei 1974. gads ir izrādījies liktenīgs. Sajūtu teātra izrāde ir interpretācija par šīs ģimenes stāstu. Viņu piedzīvotais, izdzīvotais, slēptais, lasītais un izstāstītais ir ietērpts sajūtās, darbībās un skaņās.

Sajūtu teātris līdz šim ir pavisam jauna pieredze Latvijas teātra apmeklētājiem. Esam raduši teātri baudīt "tradicionāli", tomēr sajūtu teātris ļauj iepazīt pasauli un gūt neparastu pieredzi caur piecām mums svarīgajām maņām - dzirdi, tausti, garšu, smaržu un redzi.

Ja noņemam vienu no šīm maņām mēs apjūkam...
Bet pēc brīža sākam aptvert, ka pastiprinās pārējās maņas un mums ir iespēja doties sajūtu pasaulē un iepazīt Sevi, iespējams, no jauna.

"KŪL: Kultūras ūnijas laiks" ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs un ilustrējošs radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Raidījumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Raidījumu vada: Anete Enikova.