Gustavs Lociks ir jauno mediju mākslinieks, kas interesējas par dažādu vizuālo un audiālo mediju satura manipulācijas un sintēzes īpatnībām. Šobrīd viņa personālizstāde "Metadatu references” apskatāma Jauno mediju galerijā "RIXC". Savos darbos mākslinieks aplūko mākslīgā intelekta un informācijas pārblūzmas tiešo un netiešo ietekmi uz cilvēka psihi un sabiedrības diskursu. Meklē atbildes uz jautājumu, kā mākslīgais intelekts redz taustāmo pasauli un kā taustāmā pasaule reaģē atpakaļ?

Mākslīgais intelekts pēdējos gados attīstās lielā ātrumā. Tas ar vien plašāk un aktīvāk tiek pielietots visdažādākajos veidos internetā un pat ikdienišķās tehnoloģijās, sākot no vietnes Youtube video rekomendācijām, līdz pat pašbraucošajām Tesla (un citu firmu) automašīnām. Mākslīgais intelekts šādās situācijās tiek visbiežāk pozicionēts savā ziņā kā palīgs, kā algoritmisks darba automatizētājs, kas, netraucējot lietotāju, strādā fonā. Taču, kaut arī šķietami tas funkcionē ļoti labi, lielākoties tā darbība parastam cilvēkam ir diezgan neskaidra - ne tikai strādāšanas ziņā, bet arī to funkcionalitātes tiešo nolūku ziņā.

Izstādē Gustavs Lociks apskata mākslīgā intelekta un informācijas pārblūzmas tiešo un netiešo ietekmi uz cilvēka psihi un sabiedrības diskursu. Izstādē būs apskatāmas mākslinieka radītas vizuālas grafiskas kolāžas, kuru veidošanā tika pielietotas vairākas klasiskas digitālās apstrādes un veidošanas tehnikas un mākslīgā intelekta ģeneratīvās iespējas, kā arī klausāma skaņas instalācija, kurā mākslīgais intelekts ģenerē skaņu no dažādām radio pārraidēm.

Gustavs Lociks (1996) ir Liepājā bāzējies jauno mediju mākslinieks, kurš ir absolvējis jauno mediju mākslas studiju programmu Liepājas Universitātē un interesējas par dažādu vizuālo un audiālo mediju satura manipulācijas un sintēzes īpatnībām. Savu darbu tapšanā bieži izmanto dažādus programmatūras rīkus, lai veidotu abstraktas faktūras un digitālas ainavas. Šobrīd savu darbu veidošanas processos viņš ir pievērsies mākslīgā intelekta neironu tīklu (angliski - Artificial neural network, jeb ANN) iespēju pētniecībai radošajā nozarē.

"KŪL: Kultūras ūnijas laiks" ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs un ilustrējošs radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Raidījumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Raidījumu vada: Anete Enikova.