Jau šo ceturtdien kārtējā epizode "Neierastas literatūras" pasākumu sērijā, šoreiz skatītājiem klātienē būs iespējams vērot literāro performanci “Pasaulē mīļākais attālums”. Performanci veido Gusts Ābele un teātra studija “Kāpnes”, kā rotaļu starp Gusta Ābeles romāna "Pasaulē mīļākais klusums" fragmentiem un dzejnieces Ingas Pizānes dzeju. Šovakar studijā viesosies Gusts Ābele.

Piecas Svena versijas tajā satiekas jaunības mīlestībai veltītā klaunādē, lai palūkotos uz sevi no malas un rastu atbildi uz jautājumu, kas uzdots izrādes sākumā iekļautajā Ingas Pizānes dzejolī: kur beidzas viņš un sākas viņa izmisums?

Gusts Ābele ir jauniešu teātra studijas "Kāpnes" dibinātājs, kā arī darbojas tajā kā aktieris un režisors. Tajā iestudējis izrādes "Gaidot Bodžanglu", "Komēta nāk", "Augšup pa lejupejošām kāpnēm" (tiešsaistē), "Reiss. Mūsdienu stāsts" un uzņēmis seriālu "Bruģis manās kurpēs". Teātra studija "Kāpnes" ir Gusta aizsākta jauniešu teātra apvienība, kas apgūst teātra mākslu, mācoties cits no cita malu malās iegūtajām zināšanām, nevis pastāvīgiem mentoriem, un paši uz savu galvu veido jaunības maksimālisma caurstrāvotus iestudējumus par visu, kas ienāk prātā, – no groteskām traģikomēdijām par neprātīgām ģimenēm un cilvēka psiholoģiju pētošām drāmām līdz laikmetīgiem notikumiem un mūzikliem.

KŪL| Kultūras ūnijas laiks ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs, ilustrējošs un dokumentējošs Radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot un fiksēt aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Tā ir iknedēļas tikšanās vieta kultūras dzīves veidotājiem, māksliniekiem, režisoriem, studentiem, pētniekiem, lai runātu, kā rodas dažādās kultūras izpausmes formas. Raidījums Radio NABA programmā ir dzirdams trešdienās plkst. 19:00, raidījumu vada un producē Anete Enikova.

Raidījums tapis ar “Valsts Kultūrkapitāla fonda” atbalstu.