Pirms gada decembrī, uzturoties Siguldas radošajā rezidencē, dzejnieku un mākslinieku apvienība “Orbīta” radīja  50 minūšu garu performances dokumentāciju – koncertfilmu “Motopoiesis”, kura pirmizrādi piedzīvoja 2022. gada “Riga IFF” kinofestivālā. Šobrīd koncertfilma piedalās Koči-Muzirisas laikmetīgās mākslas biennālē Indijā (Kochi-Muziris biennale), Keralas štata Koči pilsētā. Biennāle tika atklāta 23. decembrī, un tā tiek uzskatīta par nozīmīgāko laikmetīgās mākslas notikumu Dienvidāzijā. Šovakar raidījumā saruna ar dzejnieku un "Orbīta" mākslinieku Artūru Punti.

“Ar projektu “Motopoiesis” esam uzstājušies gan pašmāju mākslas notikumos – piemēram, festivālos “Process” un “Survival Kit”, gan ārpus Latvijas – Itālijā, Somijā, Igaunijā, Ukrainā un Austrijā. Abi šī gada izskaņas notikumi – filmas iekļaušana “Rīga IFF” un Koči biennāles programmā šobrīd ir “Motopoiesis” attīstības augstākais punkts,” – saka Artūrs Punte, viens no projekta autoriem. Viņš arī piemin, ka visi 12 latviski un krieviski filmā skanošie dzejoļi biennāles vajadzībām tulkoti malajalu valodā.

Šī pēc kārtas ir 5. Koči-Muzirisas biennāle. Biennālē ikreiz piedalās mākslinieki no Indijas un visas pasaules ar dažādu vizuālās mākslas žanru darbiem: video, instalācijām, glezniecības, tēlniecības, jauno mediju dabiem, kā arī performancēm. Šoreiz pārstāvēti vairāk nekā 200 darbi, kas izstādīti dažādās Koči vietās – galerijās, noliktavās un dažādās publiskās telpās.