No pilsētas džungļiem un Latvijas mežu dzīlēm, mazām gleznainām pilsētām un lauku ciemiem aicina mūs māksla, kas šajā nedēļā būs piedzīvojuma daudzās laikmetīgās formās un notikumos. Mūsu nākamais stāsts aicina doties uz Līgatni, kur šajā svētdienā norisināsies Vides dejas festivāls. Bet raidījuma izskaņā arī kultūras kalendārā savā kultūras kartē iezīmēsim Sansusī vakaru Cēsīs un mākslas eksperimentus Madonā – festivālā Maboca.

Augusta pašā sākumā, 1. augustā, viens no tradīcijām bagātākajiem laikmetīgās dejas notikumiem, festivāls “Vides deja” aicina doties uz Līgatni. Šoreiz piedāvājot laikmetīgās dejas norises dabā vērojot no laivas, riteņbraucienā vai pastaigas laikā, trīs dažādos maršrutos piedzīvojot sešus vides dejas jauniestudējumus.

VIDES DEJA ir ikgadējs ceļojošs notikums, kas Latvijā jau vairāk kā desmit gadu garumā meklē savdabīgas spēles vietas mazpilsētās un mazapdzīvotās vietās, lai iepazīstināt skatītājus ar Latvijas un ārzemju profesionālu horeogrāfu laikmetīgās vides dejas darbiem. Šoreiz festivālā būs redzami dejas iestudējumi “Izdzīvošana” (hor. Katrīna Albuže), “Sync” (hor. Līva Nora Apšelniece), “Izbalansēt” (Nauris Miķelis Goba un Aigars Larionovs), “Femina” (hor. Sabīne Neilande), “Viena tante teica” (hor. Madara Luīze Muzikante un Guna Briža), “Pirmais lidojums” (hor. Arina Buboviča ), kā arī festivāla ietvaros būs skatāma horeogrāfes Kristīnes Brīniņas instalācija instalāciju "A Quiet Place" Līgatnes Lustūža klints alā

Raidījumā būs dzirdama saruna ar festivāla vadītāju Liliju Liporu.

Raidījuma producente un vadītāja Anete Enikova.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.