Kultūra izved ceļos, takās un jaunos apvāršņos

Kultūra, kas aizvilina no ierastā ceļa, ieved citā dimensijā un pamatīgi sapurina. Neļauj aizmigt, jo nodarbina prātu. Liek smaidīt, domāt un baudīt.

Kādus kultūras apvāršņus palīdzēs atklāt ceļojošais mūzikas un mākslas festivāls "Vadātājs", stāstīs Edgars Šubrovskis un Una Meiberga. Viņi radio NABA klausītājus ievilinās mūzikas koncertu, etīžu teātra, deju un īsfilmu programmas aizkulisēs. Par dažādu mākslas un kultūras veidu konsonansi kopīgā projektā, jaunu vietu atklāšanu, publikas un mākslinieku tuvināšanu.

Vai laikmetīgajā mākslā ir vieta kautrībai? Kopā ar laikmetīgās mākslas izstādes "Neērtais dzimums" organizatoriem Elīnu Sproģi un Diānu Kaijaku runāsim par drosmi, dzimuma un dzimtes jēdzieniem, to lomu mūsdienu sabiedrībā. Kā sabiedrība formē noteiktus tēlus, par dzimumu līdztiesību un bioloģiskās identificēšanās robežu izzušanu. Vai mākslā neeksistē neērti jautājumi? Meklēsim šādus jautājumus un arī atbildes.

Raidījums “KŪL: Kultūras ūnijas laiks” tiek veidots ar mērķi aplūkot aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Kā ierasts, raidījumā varēs dzirdēt arī kultūras notikumu kalendāru.

Raidījumu vada Anete Enikova un Andra Čudare. Raidījums tapis ar “Valsts Kultūrkapitāla fonda” atbalstu.