Šonedēļ Latvijas Performances mākslas centrs atver durvis jaunai, patstāvīgai mājvietai, kur turpmāk aicinās viesos visus, kuri vēlas iepazīt klātienē performances mākslu klātienē. Atklāšanas nedēļā būs iespējams piedalīties amerikāņu mākslinieces Morīnas Flemingas meistardarbnīcās un klausīties viņas pieredzes stāstos “Artis talk”. Raidījumā sarunāsimies ar mākslas zinātniece, Latvijas Performances mākslas centra vadītāja — Laine Kristberga par performances mākslas attīstību un procesiem Latvijā.

Latvijas Performances mākslas centrs oficiāli ir dibināts pērnā gada nogalē un jau ir paguvis sarīkot vairākas meistarklases un lekcijas, sadarbojoties ar MĀ telpu un RISEBA. Paralēli meistarklašu rīkošanai un šī gada starptautiskā Performances festivāla “Starptelpa” norises plānošanai, notika arī Latvijas Performances mākslas centra telpu remonts un labiekārtošana Miera ielas 15 trešajā stāvā.

“Mēs strādājam ar performances māksliniekiem no visas pasaules, esam iesaistīti vairākos sadarbības projektos. Latvijas Performances centra telpās plānojam ne tikai organizēt meistarklases un lekcijas, bet arī piedāvāt to kā mākslinieku rezidenču centru. Martā, piemēram, centra telpās apmetīsies un pie savu ieceru attīstības strādās ASV performances māksliniece Morīna Fleminga,” stāsta centra vadītāja Laine Kristberga.

"KŪL: Kultūras ūnijas laiks" ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs un ilustrējošs radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Raidījumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Raidījumu vada: Anete Enikova.